BM teleks od 22. marta 2013.

BM teleks od 22. marta 2013.trg_fontane

DŽUDO

Klisa 2013

Na VII međunarodnom turniru održanom 16. i 17. marta u Novom Sadu za kategorije od poletaraca do juniora u obe konkurencije uz učešće 545 takmičara iz 48 klubova iz deset zemalja nastupilo je i 9 džudista bečejske Mladosti i osvojilo pet medalja: jednu zlatnu, dve srebrne i dve bronzane. Zlato je pripalo Robertu Sabou u konkurenciji juniora u kategoriji do 73 kg, srebrne medalje u konkurenciji starijih pionira i pionirki osvojili su Marko Simić u kategoriji +73 i Milica Grbić u kategoriji +63 kg, a u konkurenciji juniora bronza je pripala Nemanji Grbić u kategoriji do 73 kg i Davidu Fenjvešiju u konkurenciji poletaraca u kategoriji +50 kg.

Turnir u Domazeku

Na međunarodnom turniru za poletarce, mlađe pionire i starije pionire u muškoj i ženskoj konkurenciji održanom 16. marta u Mađarskoj, uz učešće 420 mladih džudista i džudistkinja iz 43 kluba iz Srbije, Hrvatske, Rumunije i Mađarske nastupilo je i pet takmičara DžK Mladost i osvojilo jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju.
Srebro je osvojila poletarka Maša Simić u kategoriji + 43 kg, a bronzu u konkurenciji mlađih pionira osvojio je Džonatan Pavić u kategoriji + 66 kg.
Sledeće takmičenje na kojim će nastupiti članovi DžK Mladost u svim uzrasnim kategorijama održaće se 23. i 24. marta u Laktašima (BiH).

KIK-BOKS

Veče profi boksa

U organizaciji Kik-boks kluba Bečej 30. marta će u Bečeju, u OSC-u „Mladost“ biti održana profesionalna bokserska revija „Veče profi boksa Bečej 2013“ u okviru koje će biti održano pet borbi. U uvodnim borbama u kategoriji do 64 kilograma nastupiće Marko Pavlović i Goran Olćan iz Srbije, u kategoriji do 72 kilograma hrvatski bokser Ivan Jukić i Rumun Mugurela Sebea, u kategoriji do 80 kilograma Goran Milenković i Miša Nikolić iz Srbije, u teškoj kategoriji do 90 kilograma će se nadmetati Jakov Gospić iz Hrvatske protiv Geze Nemet iz Mađarske. U borbi večeri, u kategoriji do 64 kilograma, snage će odmeriti Nemanja Krstin iz Bečeja i Bogdan Tanua iz Rumunije.
Revija počinje u 19 sati, a cena ulaznice je 100 dinara.

KARATE

Priprema reprezentacije

Karate klub „B.P.S.“ je 17. marta bio tehnički organizator završne pripreme pre odlaska reprezentacije Šotokan karate saveza Srbije za region Vojvodina, na Prvenstvo Evrope. Na završnoj pripremi učestvovalo je 126 takmičara, od kojih su 85 kandidati da iz Vojvodine u okviru reprezentacije predstavljaju Srbiju na Prvenstvu Evrope u Egeru 6. i 7. aprila.
Iz Karate Kluba „B.P.S.“ uslove su ispunili Nevena Kosanović, Anabela Aleksa, Milorad Todorović, Jovana Borđoški, Snežana Damjanović i Aleksandar Damjanović.

PLIVANJE

Prvenstvo Srbije

Na prvenstvu Srbije u plivanju održanom 8. i 9. marta u Novom Sadu, PK „Svim star“ je u ekipnoj konkurenciji osvojio drugo mesto. Prvi je bio PK Novi Sad, a treći PK Vojvodina. Na takmičenju je učestvovalo 38 klubova i 254 plivača. Devetoro plivača „Svim stara“ osvojilo je 23 medalje (10-7-6).
Najuspešnija je bila Jovana Đurić, koja je osvojila tri zlatne medalje, na 200, 400 i 800 metara kraul; Jelena Ječanski je bila prva na 400 metara mešovito, druga na 100, 200 i 400 metara kraul i 200 metara mešovito; Ana Jeftenić je osvojila drugo mesto na 200 metara delfin i treće mesto na 100 metara mešovito. Štafeta devojčica je bila treća na 4×200 i 4×50 metara kraul. U grupi dečaka najuspešniji je bio Nikola Ratkov: osvojio je zlatne medalje na 200, 400 i 800 metara kraul i bronzanu medalju na 400 metara mešovito; Denis Der je bio prvi na 100 i 200 metara prsno; Bence Balzam je zaradio srebrne medalje na 200 metara delfin i 800 metara kraul i bronzu na 400 metara kraul; Nenad Aksin je bio treći na 200 metara kraul, a pionirska štafeta na 4×200 metara kraul osvojila je zlatnu medalju.

Državno prvenstvo

Državno prvenstvo u plivanju za kadete, omladince i u apsolutnoj kategoriji održano je od 15. do 17. marta u Zrenjaninu uz učešće 352 plivača iz 37 klubova. Za PK „Svim star“ su nastupile Jelena Ječanski, koja je osvojila drugo mesto u apsolutnoj kategoriji u disciplini 1.500 metara kraul (vreme:18 minuta i 9 sekundi) i Ivona Čolaković, koja je bila druga u kadetskoj konkurenciji u disciplini 200 metara leđno i treća u apsolutnoj kategoriji, kao i na 100 metara leđno i 100 metara mešovito u kadetskoj kategoriji.