Novi Pazar: Novi Pazar – Bečej 3:4 (2:1)

OSC „Mladost“ – Plamen 4:3

finale:
Knott autoflex yug – Domus general motors 1:0

STONI TENIS

Članovi stonoteniskog kluba Vojvodina iz Bačkog Gradišta na međunarodnom otvorenom prvenstvu Temerina u kategoriji mlađih kadeta i kadetkinja 21. aprila osvojili su jednu medalju. Od petoro takmičara kluba Sabina Šurjan je osvojila srebrnu medalju. Ona je u finalu poražena od Izabele Lupulesku iz Uzdina rezultatom 3:0. Edina Benke se plasirala u četvrtfinale, a Akoš Benke u osminu finala.

DŽUDO

Zlatni Stojkov i Simić

Poletarac Aleksandar Stojkov i mlađi pionir Marko Simić, članovi bečejske Mladosti, osvojili su zlatne medalje na XVIII Međunarodnom memorijalnom turniru „Srđan Janković“ za poletarce, mlađe i starije pionire održanom prošle nedelje u Beogradu. Na turniru je učestvovalo 540 takmičara iz 42 kluba iz Francuske, Engleske, Rumunije, Hrvatske i Srbije.
Stojkov je osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 50 kilograma, a Simić u kategoriji +66 kilograma. Pored njih dvojice na takmičenju je nastupilo još osam članova Mladosti, poletarac Džonatan Pavić u kategoriji +50 kilograma i mlađa pionirka Marijana Bačić u kategoriji do 44 kilograma osvojili su bronzane medlje.
Prethodno je u Kikindi održan IV Memorijalni turnir „Dragan Ciganović“ za seniore. Boje bečejskog kluba branio je junior Robert Sabo koji je u jakoj konkurenciji došao do drugog kola.

PLIVANJE

Plivačke nade – Kikinda

Na Međunarodnom mitingu Plivačke nade – Kikinda održanom 21. aprila, učestvovalo je 256 plivača iz 18 klubova iz Rumunije, BiH i Srbije.
PK Svim star iz Bečeja nastupio je sa petoro takmičara i ekipno je osvojio peto mesto.
Ana Jeftenić bila je prva u disciplini 50 metara delfin i 100 metara mešovito, a proglašena je i za najbolju plivačicu u kategoriji takmičarki koje su rođene 2000. godine. Jelena Ječanski osvojila je prvo mesto na 100 metara delfin i drugo mesto na 100 metara kraul. Bence Balzam je takođe bio prvi na 100 metara delfin i 200 metara mešovito, i proglašen je za najboljeg plivača u kategoriji dece koja su rođena 1999. godine. Denis Der je osvojio prvo mesto na 50 metara prsno, a Nikola Ratkov je bio drugoplasirani na 100 metara prsno i kraul.
Plivači Svim stara su ostvarili dobar plasman i u Banjaluci na međunarodnom mitingu „22. april“, na kom je učestvovalo 547 plivača iz Slovenije, BiH, Hrvatske, Crne Gore i Srbije. Jovana Đurić je osvojila dve prve nagrade u disciplinama 400 metara kraul i mešovito i drugu nagradu na 800 metara kraul.