BM teleks od 7. decembra 2012.

BM teleks od 7. decembra 2012.trg_fontane

STONI TENIS

Republičko prvenstvo

Na republičkom školskom prvenstvu za osnovne škole ekipno i pojedinačno, koje je održano 21. novembra u Kikindi, učenice OŠ „Svetozar Marković“ iz Bačkog Gradišta, Sabina Šurjan i Edina Benke osvojile su prvo mesto u ekipnom delu takmičenja.
Šurjan je kao prvakinja okruga imala pravo učešća i u pojedinačnom delu takmičanja. Stigla je do polufinala, gde ju je savladala Izabela Lupulesku sa 2:1. Šurjan je u razigravanju za treće mesto pobedila Milicu Ćirić iz Pirota sa 2:0.

Memorijalni turnir

U Smederevu je 24. i 25. novembra održan Memorijalni turnir „Voja Vakulović“ koji se boduje za republičke rang-liste. Gradištanci su postigli zapažene rezultate. Kod kadetkinja dubl Sabina Šurjan-Edina Benke je osvojila prvo mesto, dok je u pojedinačnom delu trijumfovala Šurjan. U grupi mlađih kadetkinja ona je takođe osvojila prvo mesto, dok je u parovima zauzela drugo mesto sa Tijanom Jokić iz Vršca.

II Vojvođanska liga

U X. kolu II Vojvođanske lige za muškarce, ekipa Vojvodine 1. decembra bila je domaćin Vojvodine 2011 iz Novog Sada. Domaćini su pobedili rezultatom 4:2. Za Gradištance dve pobede je ostvario Ištvan Poljak, po jednom je slavio Akoš Benke i dubl Benke-Poljak. Ekipa Vojvodine ima skor 8:1 i nalazi se među vodećim ekipama u ligi.

DŽUDO

„TEMERIN 2012”

Poletarac bečejske Mladosti Aleksandar Stojkov osvojio je srebrno odličje u kategoriji +50 kilograma na turniru „Temerin 2012” održanom prošle subote. Na takmičenju je učestvovalo 218 takmičara iz 48 klubova iz Srbije. Bronzane medalje osvojili su mlađi pionir Zalan Šinkovič, u kategoriji +66 kilograma, poletarci Bojan Pavkov u kategoriji do 34 kilograma i Boris Vračarić u kategoriji +50 kilograma. Sledeći ispit bečejski džudisti imaju sutra na Prvenstvu Vojvodine za poletarce u Zrenjaninu.

KARATE

Prvenstvo Srbije JKA Šotokan Federacije

Na Prvenstvu JKA Šotokan karate federacije Srbije, održanom u Beogradu prošle nedelje, bečejski karatisti osvojili su 13 medalja, od čega tri zlatne, šest srebrnih i četiri bronzane. Najveći uspeh ostvario je Dušan Jasnić odbranom prošlogodišnje titule šampiona u katama i osvojenim srebrom u borbama. Pored Jasnića prvaci države u katama su i Željko Mrakić i Tamara Radonić. Srebrnim medaljama okitili su se Ana Reka Komaromi, Ivana Radonić i Jelena Gombošev, dok su državnu bronzu osvojili Teodora Zdravković, Jovan Kalmar i Una Obradović. U dogovorenom sparingu bronzana medalja je pripala Teodori Zdravković, dok je u borbama srebro otišlo u ruke Marka Vukašinovića, a bronza Viktoru Gutašiju.