Novi Sad: Radnički – Vojvodina (Bačko Gradište) 3.243:3.158

11. kolo (10. decembar, 16.00)
Novi Sad: 13. maj – Bečej
Bačko Gradište: Vojvodina – Jadran (Golubinci)

STONI TENIS

Na otvorenom Prvenstvu Srbije za mlađe kadete održanom 4. decembra u Bačkoj Topoli, u kategoriji mlađih kadetkinja Sabina Šurjan iz Vojvodine iz Bačkog Gradišta osvojila je prvo mesto pobedivši u finalu Izabelu Lupulesku iz Uzdina rezultatom 3:0. Dan ranije je odigran turnir za mlađe kategorije, gde je u kategoriji dečaka do četvrtih razreda Akoš Benke iz Bačkog Gradišta osvojio prvo mesto, a u kategoriji devojčica do četvrtih razreda Barbara Đurčik i Radmila Tominjak su osvojile treća mesta. U kategoriji do drugih razreda kod devojčica Tominjak je bila druga, a u istoj kategoriji kod dečaka Atila Vamoš je takođe bio drugi.
Za najuspešniju ekipu dvodnevnog turnira je proglašena ekipa Vojvodine iz Bačkog Gradišta.

II savezna liga sever

Ženska ekipa je u devetom kolu II savezne lige – Sever u Bačkom Gradištu izgubila protiv Spartaka iz Subotice (4:2). Gradištanke su na kraju jesenjeg dela prvenstva druge, a ukoliko zadrže to mesto do kraja prvenstva, stiču pravo da učestvuju na baražu za I saveznu ligu.
Muška ekipa stonotenisera je u devetom kolu Bačke lige protiv Temerina II u gostima pobedila rezultatom 4:2. Stonoteniseri su na kraju jesenjeg dela prvenstva drugi u Bačkoj ligi.

BOKS

Ervin Kovač, mladi takmičar Bečeja nastavio je u Novom Sadu prošle nedelje sa pobedama započetim u 8. kolu Regionalne lige –Sever održanom početkom oktobra u Šapcu. Kovač je u 10. kolu Regionalne lige – Sever (nastupilo 13 ekipa sa teritorije Vojvodine i Beograda) u kategoriji mladi do 64 kilograma, prekidom u trećoj rundi savladao Vojina Perića iz Černoka iz Vrbasa. Kovač je tokom meča dva puta poslao na pod Perića, ali treći put „nije izdržao“. Kovačev klupski kolega Čongor Bende imao je peh, već je tokom prve runde povredio nos, te je lekarskim prekidom meč presuđen u korist njegovog protivnika Jovana Antelja iz subotičkog Spartaka.

I.S.

KARATE

NOVI BEČEJ: Proteklog vikenda, na dva takmičenja, članovi Karate kluba Jedinstvo iz Novog Bečeja osvojili su sedam medalja, tri zlatne, dve srebrne i dve bronzane. U subotu, na turniru u Bašaidu zlatne medalje osvojile su sestre Nikolina i Marina Abazaj, a srebrne Ana Rigo i Mihajlo Barbul. U nedelju u Novom Sadu, na drugom Otvorenom prvenstvu Vojvodine Šotokan asocijacije, u konkurenciji 650 takmičara iz 47 klubova, zablistao je senior Srđan Sudarski, koji je osvojio zlatnu medalju. Na ovom takmičenju bronzane medalje osvojile su Nikolina Abazaj i Dajana Palfi.

S.D.

BAČKO PETROVO SELO

Na Otvorenom prvenstvu Vojvodine održanom 4. decembra u Novom Sadu kata tim devojaka Karate kluba „B.P.S“ u sastavu Jovana Borđoški, Andrea Terek i Nevena Kosanović osvojila je treće mesto.
Zlatnu medalju u borbama osvojila je Nevena Kosanović, a srebrne Aleksandar Damjanović u dogovorenom sparingu i Nevena Kosanović u katama. Bronzane medalje u katama osvojili su Levente Pece, Bence Gedelei, Doroća Berec i Snežana Damjanović, a u dogovorenom sparingu Jovana Borđoški.

PLIVANJE

„Feniks 2011 Sombor“

Na plivačkom mitingu „Feniks 2011 Sombor“ 3. decembra na kom je učestvovalo 356 plivača iz 22 kluba, osmoro takmičara PK Svim star ostvarili su odlične uspehe: došli su kući sa tri pehara i 13 medalja (9-3-1). Jovana Ječanski je pobedila u dve discipline, na 50 metara kraul i 100 metara mešovito, a zaslužila je i pehar za najbolju plivačicu u kategoriji 2003. godišta. Filip Jeftenić je bio prvi na 50 metara kraul i delfin, i najbolji u uzrasnoj grupi 2003. godište. Uroš Kovačev je zauzeo prvo mesto na 50 metara leđno i drugo na 50 metara prsno, Vukašin Vukanić je bio prvi na 50 metara leđno i drugi na 100 metara mešovito. Denis Der je pobedio na 50 metara prsno, a Jelena Ječanski osvojila je dva prva mesta 50 metara kraul i 100 metara mešovito i pehar za 1999. godište. Marina Čolaković je bila druga na 50 metara kraul i treća na 50 metara leđno.
Na plivačkom mitingu „Feniks 2011 Sombor“ bili su uspešni i plivači PK Bečej: osvojili su pet medalja.
Aron Šinkovič je osvojio zlatnu medalju na 50 metara kraul i srebrnu na 100 metara mešovito. Milan Mihalović je bio prvi na 50 metara prsno, Čongor Tot Hasnoši je zaslužio srebrnu medalju na 50 metara leđno, a Akoš Beda bronzanu na 50 metara kraul.

U Sloveniji najbolja Ana Jeftenić

Plivači Svim stara su, kao članovi „reprezentacije“ Vojvodine, učestvovali 3. decembra na međunarodnom mitingu „Miklavž 2011“ u Ljubljani za pionire i starije pionire. Najbolje se plasirala Ana Jeftenić, koja je osvojila dva druga (50 m delfin i 100 m kraul) i jedno treće mesto (100 m mešovito). Ostali članovi Svim stara su se plasirali na četvrto (Nikola Ratkov), peto (Ivona Čolaković) i sedmo (Bence Balzam) mesto.