Centralno evropsko prvenstvo: Zita Seke treća u Košicama

Centralno evropsko prvenstvo: Zita Seke treća u Košicamatrg_fontane

Zita Seke, članica PVK Bečej, je osvojila treće mesto u trci na 50 m slobodnim stilom na kadetskom Centralnom evropskom prvenstvu u plivanju „CECJM 2016“, održanom od 8. do 11. decembra u Košicama u Slovačkoj, u vremenu 27.50, što je novi nacionalni rekord u kadetskoj konkurenciji. Ona je bila u sastavu naše najbolje selekcije na osnovu plasmana i rezultata postignutih u disciplinama 50 m i 100 m kraul i sa osvojenih 1.260 Fina bodova.

Drugog dana na ovom prestižnom takmičenju mlada Bečejka je učestvovala u čak šest trka. Pored trke na 50 m slobodno, u kojoj je ostvarila treće vreme sa 0,79 zaostatka iza prvoplasirane Žofije Mužnaj iz Mađarske, ona je nastupila i u disciplini 100 m slobodno, gde je bila 13. u vremenu 1:01.75 ili sa +3,91 zaostatka iz prve, Ana-Julije Daskal iz Rumunije. Na 200 m slobodno Zita je bila takođe 13. u vremenu 2:15.17 i zaostatkom +8,14 iza prve Fani Fabian iz Mađarske, a u trci na 400 m bila je 12. u vremenu 4:43.67 sa +24,68 viška u odnosu na najbolju Saru Račnik iz Slovenije.
U disciplini 200 m mešovito Zita Seke je bila osma u vremenu 2:29.17 i zaostatkom od 9,68. iza prvoplasirane Reke Nađ iz Mađarske koja je pobedila i u trci na 400 m mešovito, a mlada Bečejka je zauzela 9. mesto u vremenu 5:18.02 ili sa zaostatkom +21.00.
U reprezentaciji u stručnom rukovodstvu po kriterijumu Plivačkog saveza Srbije bio je još jedan Bečejac – trener iz PVK Bečej Jovan Ječanski.
Ostali takmičari naše najbolje selekcije su ostvarili sledeće rezultate:
– u disciplini 100 m kraul Uroš Đoković je u vremenu 54.68 zauzeo 11. mesto, Novak Savić (54.91) je bio 13, a Nađa Basta u vremenu 1:02.07 je zauzela 14. poziciju.
– u disciplini 200 m leđno Đurđe Matić je bio osmi u vremenu 2:13.24, a Ana Radulović je zauzela 12. mesto (2:32.20).
– u disciplini 400 m mešovito Dušan Babić je bio šesti (4:42.73) a Lazar Kovačević u vremenu 4:59.23 je zauzeo 14. mesto.

Otvoreno prvenstvo Srbije – VOŠA 2016

Zita Seke je osvojila drugo mesto na Otvorenom prvenstvu Srbije održanom 3. i 4. decembra na bazenu „Slana bara“ u Novom Sadu uz učešće 414 plivača iz 52 kluba i 7 zemalja. Zita Seke je osvojila seniorsku titulu vicešampiona države na 100 m mešovito u vremenu 1:07.60, iako je po uzrastu kadetkinja. Ona se takmičila u još dva finala, na 100 m kraul je bila osma, 1:00.34, a na 50 m kraul je bila peta u vremenu 27.33.
Pored nje na ovom takmičenju Bečej su predstavljale još Nataša Kekić, koja je zauzela 37. mesto na 50 m kraul u vremenu 30.07, na 100 m je bila 40, 1:04.97, a na 400 m je otsvraila 19. vreme, 4:52.03, i Gospić Ivana je bila 63, u vremenu 34.02 100 m prsno.
Pored njih bilo je još Bečejaca koji su nastupali za druge klubove: Jelena Ječanski je, nastupajući za PK Vojvodina, ostvarila 1. mesto u seniorskoj kategoriji na 200 m leđno i u štafeti 4x 100 m mešovito.
Nikola Ratkov iz PK Vrbas bio je prvi na 1.500 m kraul, a Čaba Silađi za PK Tamiš Pančevo bio je prvi na 50 m prsno, dok je Tamaš Farkaš iz PK Maraton Bačka Topola bio 2. na 1.500 m kraul u seniorskoj kategoriji, a Bence Balzam je osvojio drugo mesto u juniorskoj konkurenciji u istoj disciplini i na kraju, Vukašin Vukanić iz PK Spartak Subotica zaslužio je je drugo mesto u kategoriji mlađih juniora na 100 m leđno.

Bečejska zvezda

Na međunarodnom mitingu „Bečejska zvezda“ održanom minulog vikenda na bazenu SC „Đorđe Predin Badža“ uz učešće 370 plivača iz 24 kluba plivači PVK Bečej osvojili su ukupno 15 medalja, i četiri zlatne, tri srebrne i osam bronzanih medalja. Najuspešnija je bila Nataša Kekić koja je pobedila u tri trke, na 200 metara kraul, 100 metara mešovito i 100 metara leđno i ujedno bila i najbolja u konkurenciji takmičarki rođenih 2005. godine.