Predstava „Hronike haosa: Harms” Dramskog studija mladih Gradskog pozorišta Bečej 14. marta okončana je podrškom studentima i pozivom građanima da 15. marta učestvuju na velikom protestu studenata u Beogradu.
Mladi glumci su se poklonili publici u crvenim rukavicama koje simbolizuju krvave šake i držali transparent na kom je pisalo „15.03. Beograd“.
Dramatizaciju i režiju predstave potpisuje Ivana Janošev koja je između ostalog o predstavi rekla da je predstava adaptacija zbirke priča koje su „iščašene i apsurdne, a ipak jezivo podsećaju na našu stvarnost. Možda je zapravo naše sadašnje postojanje još više uznemirujuće od bizarnih svetova koje Harms opisuje. Njegove priče, koje dokumentuju život pod represijom u sovjetskoj Rusiji, duboko rezonuju sa haotičnim, apsurdnim društvom koje nas danas okružuje“.
U predstavi igraju Dimitrije Tucakov, Vasja Subakov, Ivana Onjin, Isidora Gospođinački, Andrija Dimitrov, Lana Plemić i Srđan Kner.
B.M.