„Delfin cup 2015“: Bečejski delfini u Adi

„Delfin cup 2015“: Bečejski delfini u Aditrg_fontane

Bečejska plivačica Zita Seke minulog vikenda je na međunarodnom plivačkom takmičenju „Delfin cup 2015“ u Adi bila ubedljiva na 50 m delfin stilom i 50 m kraul i osvojila prva mesta.

Na tradicionalnom takmičenju koje se održava 18 godina za redom u organizaciji PK Delfin iz Ade u subotu 8. avgusta na bazenu Javnog preduzeća Adica nastupilo 358 takmičara iz 32 plivačka kluba iz sedam zemalja – Velike Britanije, Nemačke, Mađarske, Rumunije, Slovačke, SAD i Srbije. Bečej je pored Zite imao još deset predstavnika i u ukpnom plasmanu zauzeo 13. mesto sa 4504 bodova, osvojivši šest medalja – tri zlatne jednu srebrnu i dve bronzane i po broju osvojenih odličja u ukupnom plasmanu zauzeo devetu poziciju.
Zita Seke je u kategoriji 11-12 godina starosti u disciplini 50 m delfin ostvarila najbolje vreme 33,03 i na 50 m kraul je pobedila u vremenu 29,74.
Treću zlatnu medalju je osvojila Dorina Šanta u starosnoj kategoriji osam godina i mlađe u disciplini 50 m delfin stilom sa vremenom 46,86, dok je u istoj trci njena klupska koleginica Reka Varga bila treća u vremenu 51,08.
Dorina Šanta je bila druga na 50m kraul 41,94 a drugu bronzanu medalju za svoj klub osvojnio je Ferenc Kornel koji je u istoj discipilni i istoj starosnoj kategoriji zauzeo treće mesto u vremenu 43,31.
U kategoriji 11-12 godina starosti u muškoj konkurenciji u disciplini 50m leđno član PK Swim star Bečej Erik Pesti je bio osmi sa vremenom 47,00.
U istoj disciplini ali u konkurenciji devojčica starih 9-10 godina Aleksandra Kobilarev je bila šesta sa vremenom 45,73.
Na 50 m prsnim stilom u muškoj konkurenciji u starosnoj kategoriji 13-14 godina Milan Mihajlović je zazuzeo četvrto mesto 38,87 dok je Ferenc Kornel bio peti sa vremenom 1,00,50, Đorđe Marjanović u godinu dana starijoj konkurenciji bio je četrnaesti u vremenu 52,92, a Kristijan Pinter u kategoriji 11-12 godina se plasirao na šesnaesto mesto sa vremenom 55,97.
U discipilini 50 m slobodno Đorđe Marjanović je podelio osmo mesto sa takmičarem iz Temišvara u vremenu 38,43, Erik Pesti je bio petnaesti 37,06, Arpad Feher je u starosnoj kategoriji 13-14 godina zauzeo jedanaestu poziciju u vremenu 32,05, a Momčilo Bogojev je u dve godine starijoj uzrasnoj kategoriji bio peti sa vremenom 32,23. U ženskoj konkurenciji Reka Varga je bila peta 43,69, a Aleksandra Kobilarev je stigla kao deveta 39,71.
U štafeti 4x50m mešovito u muškoj konkurenciji bečejski plivači su bili deveti u vremenu 2,41,48 dok je štafeta u ženskoj konkurenciji zauzela četrnaestu poziciju 3,06,10.
Pobednički pehar pripao je ekipi domaćina koji su u generalnom plasmanu imali 9961 bod. Drgi je bio Spartak iz Subotice sa 8351 bodom i treći Polet iz Sombora sa 7163 boda.