Dobri nastupi bečejskih plivača

Dobri nastupi bečejskih plivačatrg_fontane

Pionirsko prvenstvo Srbije

Minulog vikenda je u Bečeju na bazenu SC „Đorđe Predin Badža“ u organizaciji Plivačkog saveze Srbije održano pionirsko pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije. Nastupilo je oko 290 takmičara iz 50 klubova koji su se tokom dva dana nadmetali u 22 discipline.

U ekipnoj konkurenciji prvo mesto je pripalo ekipi PK „Novi Sad“ koja je osvojila 10,581 bod, dok je ekipa Bečeja zauzela dvadesetu poziciju sa 1,822 boda koje su osvojile svojim plasmanima bečejske mlade plivačice Aleksandra Kobilarev i Reka Varga.
Aleksandra Kobilarev je bila četvrta u disciplini 200 m slobodno u vremenu 2:36.09 i deseta na 100 m mešovito 1:26.34.
Reka Varga je zauzela 7. mesto na 100 m delfin u vremenu 1:30.64. i 31. poziciju u disciplini 100 m slobodno 1:19.46 i 35. mesto na 100 m prsno u vremenu 1:43.96 dok je Aleksandra Kobilarev u ovoj disciplini bila 10. u vremenu 1:33,81.

Otvoreno prvenstvo Srbije

Na Otvorenom prvenstvu Srbije u plivanju održanom od 17. do 19. marta u Beogradu u konkurenciji 482 plivača iz 54 kluba, sa gostima iz Kazahstana, Belorusije, Turske i Makedonije bečejski plivači su postigli zapažene rezultate.
Zita Seke je u grupi mlađih juniorki osvojila prva mesta na 200 m mešovito, 50 m, 100 m i 200 m kraul i drugo mesto na 50 i 100 m delfin.
Izuzetan uspeh je postigla i Jelena Ječanski osvojivši prva mesta u apsolutnoj kategoriji, u disciplinama 100 i 200 m leđno i štafetama 4×200 m kraul, ali i nacionalni apsolutni rekord u 4×100 m mešovito sa koleginicama iz PK Vojvodina, a pored toga i drugo mesto na 50 m leđno i status seniorskog reprezentativca Srbije za četvoromeč reprezentacija. Nikola Ratkov plivao je odličnu deonicu 800 m kraul i bio najbolji junior. Čaba Silađi je bio ubedljivo najbolji takmičar Prvenstva Srbije po bodovima u disciplinama 50 i 100 m prsno. Tamaš Farkaš je bio drugi na deonici 1.500 m kraul i 800 m kraul. Jovana Đurić pobedila je na 1.500 m kraul i bila treća na 800 m kraul.

Četiri reprezentacije

Na susretu četiri reprezentacije – Slovenija, Hrvatska, Srbija i Bosna i Hercegovina – u plivanju u Banjaluci 25. i 26. marta Čaba Silađi je pobedio u disciplinama 50 i 100 m prsno i ostvario normu za Svetsko prvenstvo u Budimpešti. Jelena Ječanski je bila prva na 100 i 200 m leđno u grupi seniorki i osvojila treće mesto na 50 m leđno kao i prvo mesto u štafeti 4×100 m mešovito. Zita Seke je bila druga na 50 m kraul i popravila je svoj nacionalni rekord na 27,45. Ona je osvojila i treća mesta na 100 m kraul i u štafeti 4×100 m kraul. Tamaš Farkaš je bio drugi na 1.500 m kraul i trećeplasirani kod seniora na 400 m kraul. Nikola Ratkov je osvojio prvo mestu u kategoriji juniora na 400 m kraul, drugo na 1.500 m kraul. Treći u kategoriji juniora na 200 m delfin bio je Bence Balzam.