Druga liga Srbije: Feldeši za preokret

Druga liga Srbije: Feldeši za preokrettrg_fontane

Rukometaši Jedinstva pobedili su prošle nedelje u hali OSC „Mladost“ Radnički iz Šida sa 29:22 (10:13), u okviru poslednjeg kola jesenjeg dela sezone Druge lige Srbije.

Iako bi se po rezultatu moglo pomisliti da je Jedinstvo imalo lak posao protiv „fenjeraša“ na tabeli, na parketu OSC-a bilo je sasvim drugačije, a domaćin je otpor rukometaša iz Šida slomio tek sredinom drugog poluvremena.
Rukometaši Radničkog su od starta utakmice diktirali tempo, brzim „centrom“ su izluđivali Petrovoselce i sasvim zasluženo su na odmor otišli sa tri gola prednosti.
Još krajem prvog perioda igre trener Tomić je u igru ubacio veterane Feldešija, Bakrača i Jakšića, i kada su se početkom drugog poluvremena „starci“ dobro zagrejali, usledio je preokret. Kod rezultata 14:18 (39. minut) rukometaši Jedinstva su zaigrali odgovorno i čvrsto u odbrani i efikasno u napadu i posle samo šest minuta, serijom od 7:0, došli su do vođstva od 21:18. Gosti posle ovoga kao da nisu imali volje za daljom borbom, pa su do kraja samo statirali do konačnih 29:22.
Najefikasniji na terenu bio je Zoltan Feldeši, povratnik u tim posle povrede, sa 8 postignutih golova, Puhača je postigao jedan pogodak manje, Velimirov je bio precizan četiri puta, Višković i Nikolić po tri, Slavnić dva puta, a po jedan pogodak postigli su Jakšić i golman Bakrač (sa gola na gol).
– Zadovoljan sam pobedom na kraju polusezone. I pored lošijeg starta vratili smo se u utakmicu i pokazali da smo kvalitetna ekipa, da znamo da igramo, bez obzira što ne treniramo. Utakmicu smo dobili na iskustvo, jer Radnički ima mladu ekipu čiji igrači znaju da igraju rukomet, ali moraju još mnogo da uče – rekao je Zoran Tomić, trener Jedinstva.
Iako je jesenji deo prvenstva završen, rukometaši Jedinstva trebali bi da odigraju odloženu utakmicu protiv lidera na tabeli Vojputa iz Subotice. Bez obzira na ishod tog meča Petrovoselci će ostati na 11. mestu na tabeli Druge lige Srbije.