U okviru obeležavanja stogodišnjice osnivanja Srpskog olimpijskog komiteta održano je takmičenje „Loser award“, u narodu poznatije kao Drugi krug predsedničkih izbora.
Poštujući starojevrejsku „Dao ti Bog – imao, pa nemao“, jasno je da je pobednik ovog takmičenja, odnosno najveći gubitnik prohujalih izbora, Boris Tadić. I prema svim naknadnim reakcijama i odjecima, njemu pripada titula i uz nju zlatna medalja. Em je i sam učestvovao u donošenju sulude odluke da predsednički mandat traje koliko i robija za lakše ubistvo, em, sa sve, danas već preterano nafatiranom, marketinškom kamarilom, iz svog najbližeg okruženja, nije uspeo da izvede narod na izbore. Trešnja na šlag na tortu je činjenica da je izgubio od kandidata koji ni ne liči na predsednika.
Bronzana medalja ide u dijasporu, u Hag, Vojislavu Šešelju, vizionaru, koji je mnogo pre svoje otadžbine ušao u Evropu. I tamo ostao. Kako je na njega delovalo pucanje radikala po svim šavovima, uključujući i Jadranku Šešelj, predsedničku kandidatkinju, samo on zna. Ipak, ovo što se desilo 20. maja mu je dodatna šamarčina i – bronzana medalja.
A čije je srebro? Ko je uspeo da za nijansu bude nesrećniji od Šešelja, kome je Tadić pobegao u fotofinišu? Ko je dasa svetskog glasa? Pa, Aleksandar Vučić, nesuđeni (preciznije nokautirani) gradonačelnik Prestonice. Taman kad je počeo da prebrojava „svoje“ i „Tomine“ opštinske odbore naprednjaka po Srbiji i sprema lapot, Nikolić, ni kriv, ni dužan, pobedi na izborima i stavi Vučića u položaj da još narednih pet godina pere, pegla, puši… po stranci. Veliko srebro, argentinum, bre!
I na kraju, i četvrti luzer je zaslužio medalju, pa makar ona bila i drvena. Dobitnik drvene medalje je Tomislav Nikolić, opštenarodni predsednik Srbije (a možda i šire: Karlovac, Karlobag…), kome je poverenje ukazalo čak 23 posto podanika!? Eto, to je rezultat za drvenu medalju. Inače, u svetu medalja, odnosno sporta, pojedinac ili klub sa takvom ispodčetvrtinskom uspešnošću ili ispada u drugu ligu ili mu bude zabranjeno učešće u takmičenju. Jedno pet godina, na primer.
ZoLJ