Evropsko prvenstvo: Novaković i Grujić su prvaci Evrope

Evropsko prvenstvo: Novaković i Grujić su prvaci Evropetrg_fontane

Kajakaši Srbije Marko Novaković i Nebojša Grujić su 26. juna osvojili zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Moskvi, jer su u disciplini K2 na 200 metara pobedili takmičare Mađarske Bencea Horvata i Matea Šomolanjija s vremenom 31,238 sekundi. Mađari su zaostali za 48 hiljaditinki ispred Novakovića i Grujića. Trećeplasirani su takmičari Nemačke, Ronald Raue i Tom Libšer (31,384 sekundi).

Grujiću i Novakoviću je ova druga zlatna medalja koju su osvojili u Moskvi, pre dve godine su bili prvaci sveta.
Srbija je na Evropskom prvenstvu do 26. juna osvojila četiri medalje: Kristina Bedeč je osvojila zlato u K1 na 1.000 metara, dvosed Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek je takođe zaslužio zlato na 1.000 metara, a bronzano odličje su osvojili kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić na 1.000 metara.