Fudbal – Bačka zona 3. kolo: Treća pobeda Bečejaca

Fudbal – Bačka zona 3. kolo: Treća pobeda Bečejacatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su nastavili sa serijom pobeda na startu prvenstva Zonske lige Bačka. Na drugom, nimalo prijatnom, gostovanju u Vrbasu savladali su istoimenu ekipu rezultatom 2:4 (2:3).

Utakmica je odigrana u subotu na stadionu u Vrbasu pred oko 100 gledalaca.
Strelci: Krneta u 25. i Marković u 35. minutu za OFK Vrbas, Ž. Kobiljski u 11. i 90, Mihalec u 36. i Jović u 45. minutu za Bečej 1918.
Sudio je Aleksandar Bećanović (od 67. Petar Vorkapić-Nastić). Crveni kartoni: Krajinović u 55. i Gašović u 76. minutu (Vrbas).

OFK Vrbas: Gašović, Lukić, Tepavčević, Mandić, Tančić, Krneta (Sunajko), Perović (Vasiljević), Stanić, Krajinović, Maćiženski (Jovičić), Marković.

Bečej 1918: Ereg, V. Kobiljski, Ćulum, Vorgučin (Vidosavljević), Vergec, Simendić, Mihalec (Bečanović), Dabižljević, Jović (Ivanišević), Vasin, Ž. Kobiljski.

Fudbaleri Bečeja su došli u vođstvo golom Žarka Kobiljskog u 11. minutu da bi Vrbašani uspeli golovima Krnete i Markovića da preokrenu rezultat u svoju korist ali usledio je novi preokret. U listu strelaca se upisuju Mihalec i Jović tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 2:3 za goste.
U nastavku, utakmice u 55. minutu drugi žuti karton dobio je Krajinović. Desetak minuta kasnije glavni sudija Bećanović se povredio tako da je umesto njega meč nastavio da sudi prvi pomoćnik Petar Vorkapić-Nastić koji je u 76. minutu zbog intervencije van 16 metara golmanu domaćina dosudio direktni crveni. Sa devet igrača u finišu, domaćini nisu mogli ništa ozbiljnije da urade, a gosti su u poslednjem minutu preko Kobiljskog postavili konačan rezultat.