Fudbal – Prva liga Srbije 3. kolo: Bečejci pobedili na Zlatiboru

Fudbal – Prva liga Srbije 3. kolo: Bečejci pobedili na Zlatiborutrg_fontane

U utakmici 3. kola Prve lige Srbije fudbaleri Bečeja su danas u Čajetini na stadionu Švajcarija pobedili ekipu Zlatibora rezultatom 1:2. Strelci su bili Anđelković za Zlatibor u 58. minutu i Erdeljan u 77. i Cvetković 86. minutu utakmice za Bečej.

Do druge pobede u prvoligaškoj konkurenciji (pobedili su Budućnost u Dobanovcima sa 1:0 i izgubili pred svojim navijačima od Sinđelića sa 1:0) Bečejci su došli nakon velike borbe i preokreta u drugom poluvremenu. Zanimljivo je da su golove postigli igrači koji nisu igrali od početka susreta. Naime protiv Zlatibora koji takođe ima debitantsku ulogu u prvoligaškom takmičenju, a u prve dve utakmice je zabeležio dve pobede (OFK Žarkovo 3:0 kod kuće i na gostovanju TSC 2:1) meč su započeli Živkov, Radić, Jelić, Tomčić, Kovačević, Grujić, Lazić, Kragović, Cvijić, Mandić, Rahić, dok su Ilija Erdeljan i Marijan Cvetković igrači koje je šef stručnog štaba Branko Savić naknadno uveo u igru.

Inače strelac izjednačujućeg pogotka, dvadesetogodišnji Erdeljan je došao na Gradski stadion kraj Tise iz beogradskog Dorćola, a iskusni Cvetković koji je u protekloj sezoni u srpskoligaškom prvenstvu imao zapaženu ulogu u fazi bečejske odbrane je pristigao iz ekipe TSC iz Bačke Topole. Zanimljivo je još što je u ekipi domaćina nastupio Goran Potkozarac koji je u prošloj sezoni u Srpskoj ligi branio boje ekipe Bečeja.

Ekipa Zlatibora je započela utakmicu u sastavu: Divac, Pavlović, Vujić, Vidić, Jokič, Ćirović, Potkozarac, Petrović, Miličić, Anđelković i Dragačević.
Utakmicu je sudio Dejan Trifković iz Beograda sa pomoćnicima Milošem Milićevićem iz Aleksandrovca i Milanom Pešovićem iz Kraljeva.