Fudbal – Prva liga Srbije 4. kolo: Novi poraz Bečejaca pred svojim navijačima

Fudbal – Prva liga Srbije 4. kolo: Novi poraz Bečejaca pred svojim navijačimatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja i u drugom predstavljanju u novoj sezoni u prvoligaškoj konkurenciji danas na Gradskom stadionu kraj Tise su pretrpeli poraz u utakmici 4. kola Prve lige Srbije od ekipe Javora Matis iz Ivanjice rezultatom 1:3 (1:2).

Golove su postigli Nikola Petković u 4. i 80. minutu, Ivan Marković u 21. minutu utakmice za ekipu iz Ivanjice, a jedini gola za ekipu Bečeja 1918 postigao je Nemanja Lazić u 37. minutu meča.
Utakmicu je sudio Dalibor Manojlović iz Knjaževca sa pomoćnicima Miodragom Zdravkovićem iz Ražnja i Aleksandrom Marjanovićem iz Ćuprije.
Žute kartone dobili su Slavoljub Dabižljević u ekipi Bečeja i Boban Đerić, Ivan Josović i Aleksa Amanović iz ekipe Javor Matis.

FK Bečej 1918: Živkov, Radić, Tomčić, Stanojev, Dabižljević (od 46. min. Erdeljan), Kovačević, Grujić, Lazić (od 75. min. Knežević), Kragović, Mandić, Vasin (od 53. min. Cvetković).

FK Javor Matis: Đogatović, Josović, Milovanović, Đerić, I. Marković (od 82. min. Obadović), Krnić (od 75. min. Sević), Kolaković, Petković (od 88. min. N. Marković), Amanović, Cvetković, Cuckić.

Po drugi put Bečejcima ne polazi za rukom da povežu dva dobra rezultata i zabeleže pobedu pred svojim navijačima ove jeseni. Slično situaciji sa starta prvenstva kada su u gostima savladali ekipu Budućnosti u Dobanovcima (1:0) a potom izgubili u Bečeju od Sinđelića iz Beograda (0:1), tako su sada, nakon pobede protiv Zlatibora u Čajetini u prošlom kolu (2:1), izgubili susret od fudbalera iz Ivanjice, inače dojučerašnjeg člana Super lige, sa 3:1.

Rani gol je donekle opredelio tok utakmice, ali isto tako do izražaja je došao i kvalitet dojučerašnjih superligaša koji su imali  prevagu na sredini terena, gde domaći igrači predvođeni Čedomirom Tomčićem nisu uspeli da pariraju, tako da su fizički dobro pripremljeni gosti, po vrlo sparnom i toplom vremenu i ne baš najprijatnijim uslovima za igru, od početka susreta imali terensku inicijativu i brzim prodorima po bokovima su stvarali višak, što je dovodilo do konfuzije u odbrani Bečeja. Posledica takvih okolnosti jesu i to što je lopta dva puta završila iza leđa Marka Živkova. Nadu da se može načiniti preokret doneo je Nemanja Lazić u 37. minutu.

Zaigrali su učenici Branka Savića nešto bolje, međutim, to nije bilo dovoljno protiv rivala koji je očito bio izuzetno motivisan u želji da ispravi propušteno u prva tri kola u kojima nisu zabeležili očekivane rezultate. U prvom i trećem kolu na svom terenu odigrali su nerešeno protiv Metalca (1:1) i TSC (2:2), a u drugom su na gostovanju poraženi od OFK Žarkova sa 1:0, tako da dva boda i 12. mesto na tabeli nikako nisu u skladu sa ambicijama Ivanjčana, a to je povratak u društvo najboljih.

I pored nekoliko ozbiljnijih pokušaja Bečejaca u drugom poluvremenu i konsolidacije odbrane ulaskom Marjana Cvetkovića i nastalih formacijskih rokada Save Radića i Nemanje Stanojeva, gosti su bez većih teškoća uspeli da sačuvaju prilaze svom golu a na drugoj strani pretili su brzim kontrama. Iz jedne takve prilike u 80. minutu uspeli su da postignu treći gol i potvrde zasluženu pobedu.

Radnički 1923 – Novi Pazar 1:1

Na tabeli vodi Bežanija sa 12 bodova, druga je Inđija sa 10, treći Sinđelić sa 8, četvrti je Zlatibor sa sedam a šest bodova ima Bečej na petoj poziciji. Potom slede Javor Matis, TSC, Budućnost i Teleoptik koji imaju po pet bodova. Radnički 1923 je na 10. mestu sa 4 boda koliko ima i jedanaesto Žarkovo i dvanaesti Borac. Novi Pazar i Metalac su na 13, odnosno 14. poziciji sa 3 boda a pretposlednja je Sloboda sa 2 i poslednji je Trajal sa jednim bodom.

U utakmici 5. kola koja se igra u subotu, fudbaleri Bečeja 1918 se u Gornjem Milanovcu sastaju sa ekipom Metalca, a igraju još: