Fudbal – Prva liga Srbije 6. kolo: Treći poraz fudbalera Bečeja pred svojim navijačimatrg_fontane

Nisu uspeli fudbaleri OFK Bečeja 1918 ni treći put da ostvare povoljan rezultat kao domaćini u jesenjem delu prvenstva Prve lige Srbije.

Oni su juče u utakmici 6. kola na Gradskom stadionu kraj Tise pred oko 300 gledalaca poraženi od ekipe OFK Žarkovo sa 5:1.
Strelci su bili: Kosta Dražić u 7. minutu za Bečej 1918 i Kosta Đorđević u 11. i 73. i Marko Rajić u 57, 88. i 90. minutu utakmice za ekipu OFK Žarkovo.

Utakmicu je sudio  Marko Delibašić iz Vrbasa a pomoćnici su bili  Ilija Lovre iz Novog Sada i Aleksandar Vladić iz Šida.
Žute kartone dobili su: Nemanja Grujić (OFK Bečej 1918) i Miloš Šaka i Marko Rajić (OFK Žarkovo).

FK Bečej 1918: Marko Živkov, Sava Radić, Vukašin Jelić, Nemanja Stanojev, Marko Mandić, Čedomir Tomčić, Kosta Dražić, Mladen Kovačević, Nemanja Grujić, Stefan Cvijić (Ilija Erdeljan od 62. minuta), Aleksandar Erak.

OFK Žarkovo: Ivan Pavlović, Marko Nikolić, Aleksandar Milanović, Miloš Bogunović, Nikola Vujović, Krsta Đorđević (od 83. minuta Milenko Garić), Slađan Mijatović, Marko Rajić, Stefan Trivković (od 47. minuta Duško Petković), Srđa Knežević (od 28. minuta Omega Roberts).

Počeli su Bečejci dobro. Imali su laku terensku inicijativu i prvu priliku koja im se ukazala na utakmici pretvorili su u gol. Kosta Dražić se lepo snašao u 7. minutu, prihvatio je pas nadomak kaznenog prostora, dobro se zagradio, oslobodio se svog čuvara i poslao loptu u mrežu pored istrčalog golmana gostiju.

Međutim, četiri minuta kasnije radovali su se gosti. Slobodan udarac, takozvani skraćeni korner, dosuđen je na levoj strani terena a ubačenu loptu na drugu stativu Krsta Đorđević je glavom poslao u mrežu. Do odlaska na odmor u borbenoj igri sa dosta čvrstih startova viđena je još jedna lepa prilika. U 40. minutu strelac izjednačujućeg pogotka je snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora ali je lopta završila put iznad prečke.

U dugom poluvremenu gosti su zaigrali još agresivnije u odbrani i brzom tranzicijom organizovali opasne kontranapade. Tako je u 57. minutu nakon gužve u svom kaznenom prostoru loptu uhvatio golman Bečeja Marko Živkov i u želji da je što pre degažira i izbaci na protivničku polovinu prema Mladenu Kovačeviću, ona mu je ispala iz ruku, došla do Marka Rajića koji postiže prvi od svoja tri gola na utakmici.

Vođstvo gostiju i neke odluke arbitra iz Vrbasa, koji im nije bio naklonjen, psihološki je uticao na igrače Branka Savića. Očito je bilo da nemaju načina i snage da se suprotstave poletnim gostima i eventualno načine rezultatski preokret. Čedomir Tomčić je imao dosta problema na sredini terena. Nije uspevao da proigra svoje saigrače koji su teškom mukom dolazili u poziciju da prihvate loptu i ozbiljnije priprete protivničkom golu.

Na drugoj strani, gosti su demonstrirali odličnu fizičku pripremljenost, disciplinu i kvalitet kojim s pravom pretenduju na gornji deo tabele. Igrali su mudro, primoravali su igrače domaćeg tima na sredini terena na grešku i tako se u 73. minutu Krsta Đorđević, nakon presečenog pasa domaćih fudbalera na sredini terena, našao u izglednoj prilici koju nije propustio. Po drugi put se upisao u listu strelaca i doneo prednost svom tim od dva gola. Stekao se utisak da će Bečejci proći slično, ako ne i gore, kao što je to bio slučaj u prethodnoj utakmici kada su na svom stadionu poraženi od ekipe Javor Matis iz Ivanjice.

Pretpostavka se obistinila petnaest minuta kasnije. Najbolji pojedinac meča Marko Rajić, postigao je svoj drugi pogodak. Korpulentni ali vrlo pokretljivi napadač OFK Žarkovo je odlično reagovao, iskoristio je grešku domaćih fudbalera i rutinski pogodio mrežu, a potom u poslednjem minutu meča het-trikom postavio i konačan rezultat utakmice.

Posle Sinđelića i Javora Matis ovo je treća uzastopna utakmica u kojoj su Bečejci kao domaćini izgubili i predstoji im da pokušaju da svoje navijače obraduju tek za tri nedelje, odnosno 29. septembra kada dočekuju ekipu Trajala iz Kruševca, jer u naredna dva prvenstvena kola gostuju. U subotu se u Senti sastaju sa fudbalerima TSC iz Bačke Topole, a u 8. kolu 15. septembra se u Inđiji sastaju sa istoimenom ekipom.