Fudbal – Prval liga Srbije: Fudbaleri Bečeja osvojili bod u Kruševcu

Fudbal – Prval liga Srbije: Fudbaleri Bečeja osvojili bod u Kruševcutrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su u utakmici 24. kola Prve lige Srbije odigranoj juče u Kruševcu osvojili bod odigravši nerešeno protiv ekipe Trajala rezultatom 1:1.

Strelci su bili: Ivica Jovanović 83. min. (Trajal) – Ilija Erdeljan 64. min. (OFK Bečej 1918)
Sudio je Marko Srećković iz Kragujevca. Pomoćnici: Milorad Jovanović iz Ljiga i Aleksandar Marjanović iz Despotovca.
Žuti kartoni: FK Trajal: Marko Kilibarda, Zlatko Liščević, Filip Đurović. OFK Bečej 1918: Dejan Rahić, Marko Matijašević, Miloš Živković

FK Trajal: Stefan Stojanović, Milan Gašić, Nikola Radmanović, Uroš Stepanović (od 60. min. Osman Marong), Nemanja Milisavljević, Marko Radivojević (od 81. min. Marko Kilibarda), Zlatko Liščević, Ivica Jovanović, Nikola Milošević (od 85. min. Filip Gogić), Filip Đurović, Igor Petrović.

OFK Bečej 1918: Marko Živkov, Sava Radić, Nemanja Stanojev,Miloš Živković, Kosta Dražić (od 54. min. Čedomir Tomčić), Filip Bajić, Nemanja Kragović, Aleksandar Mirkov, Dejan rahić, Kosta Aleksić (od 81. min. Mehmed Avdić), Ilija Erdeljan (od 71. min. Marko Matijašević).

Na osnovu razvoja događaja na terenu može se zaključiti da ne bi bilo nezasluženo da su Bečejci sa prvog gostovanja u nastavku prvenstva vratili sa celim plenom.
Imali su nekoliko zrelih prilika koje nisu iskoristili. U prvom poluvremenu šansa se ukazala kada je nakon dosuđenog indirektnog udarca na ivici kaznenog prostora Kosta Aleksić slabo šutirao. Nešto kasnije priliku je imao i Filip Bajić nakon dodavanja Koste Dražića, pa potom Ilija Erdeljan koji se dokopao lopte na sredini terena i opasno pripretio protivničkom golu.

Na drugoj strani Ivica Jovanović se u dva navrata nije najbolje snašao pred golom gostiju. Prvi put ne koristi nesporazum u odbrani Bečeja a potom i slabo reaguje u šesnaestercu gostiju. Slično je bilo i kada je glavom uputio loptu ka golu  Marko Radivojević.
U drugom poluvremenu lepu priliku nakon dodavanja Aleksića nije iskoristio Kosta Dražić, a potom i Nemanja Kragović koji posle dobro izvedenog udarca iz ugla nije dovoljno precizan.

Do vođstva su fudbaleri Bečeja došli u 64. minutu zahvaljujući pre svega izvanrednoj akciji Koste Aleksića. On je prihvatio loptu na levoj strani na domak šesnaesterca, potom solo akcijom prošao pored trojice igrača Trajala, ušao u kazneni prostor, došao do peterca domaćina i gotovo sa gol aut linije uputio oštar centaršut a na loptu je natrčao Ilija Erdeljan i snažnim udarcem je poslao u mrežu.

Činilo se da su Bečejci na putu da osvoje tri boda. Malo je nedostajalo da to i ostvare. Marko Matijašević koji je ušao u igru umesto strelca vodećeg gola nakon duplog pasa sa Čedomirom Tomčić imao je odličnu priliku ali je sa 13-14 metara šutirao pokraj gola. Međutim, nade su umanjene u 83. minutu. Ekipa Trajala uspeva da izjednači rezultat.

Nakon dodavanja Osmana Maronga i šuta preko glave Ivice Jovanovića u kaznenom prostoru Bečeja, lopta je pogodila u ruku Miloša Živkovića. Dosuđen je jedanaesterac koji je izveo Jovanović a Marko Živkov je nogom odbranio udarac sa bele tačke ali izvođač najstrože kazne je odbijenu loptu prihvatio i poslao je u mrežu i postavio konačan rezultat utakmice.

16. Novi Pazar  24 1 8 15 7:43 11

U narednom kolu u sredu od 14 časova na Gradskom stadionu kraj Tise fudbaleri Bečeja dočekuju ekipu Teleoptika od koje su u prvom krugu ligaškog dela prvenstva pretrpeli poraz rezultatom 3:0. U ostalim utakmicama sasatju se: