Fudbal – Srpska liga Vojvodina 10. kolo: Miloš Lazić sprečio pobedu Bečejaca

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 10. kolo: Miloš Lazić sprečio pobedu Bečejacatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su u utakmici 10. kola Srpske lige grupa Vojvodina nakon tri uzastopne pobede, odigrali po drugi put nerešeno u dosadašnjem toku prvenstva, iako su imali lepu priliku da nastave pobednički niz, jer su u poslednjem minutu sudijske nadoknade protiv ekipe Tise iz Adorjana pri rezultatu 1:1 propustili šansu da iskoriste najstrožu kaznu.

Udarac sa bele tačke Miloša Savanovića inače najefikasnijeg igrača sa 12 postignutih golova, raspoloženi čuvar mreže gostujućeg tima koji je tokom 90 minuta imao nekoliko izuzetnih intervencija, uspeo je da odbrani i tako postane junak utakmice.

Strelci su bili Savanović u 48. minutu za OFK Bečej 1918, a Feješ u 59. minutu za Tisu.

Za OFK Bečej 1918 su nastupili: Milovanov , Milin (od 85. Krajinović), Vorgučin, Jelenković, Brkić, Tutnjević (od 77. Tomić), Mastilo, Stojanović (od 46. Dražić), Šormaz (od 62. Žeravica), Savanović, Tomčić.

Za Tisa igrali: Lazić, Milikić, Jovetić, Manojlović, Mesaroš, Šinković, Slavuljica, Feješ, Kilibarda, (od 46. Kudrić), Zolnajić, Matijašević.

Inače Bečejci su bili bolji tim. Imali su više od igre u prvih 45 minuta utakmice protiv borbenih gostiju koji su od prvog minuta pokazali da nisu došli samo da se brane. Međutim, nisu uspeli da realizuju nekoliko zrelih prilika, odnosno nakon opasnih udaraca Savanovića, Tomčića, Mastila i Šormaza, Miloš Lazić je uspeo da sačuva svoju mrežu.

Na drugoj strani slično je učino i njegov kolega Isidor Milovanov koji je čudesno intervenisao u 42. minutu i sprečio neprijatno iznenađenje.

U drugom poluvremenu Bečejci su vrlo brzo došli u vođstvo golom brzonogog Savanovića i činilo se da stvari dolaze na svoje mesto i da će ekipa domaćina koja je važila za favorita u ovom meču uknjižiti i osmu pobedu ove jeseni protiv ekipe koja je u dotadašnjem toku prvenstva osvojila 6 bodova, zabeleživši samo jednu pobedu (1. maj Ruma 2:1) i tri puta odigrala nerešeno (Hajduk 1912 1:1 kod kuće i Radnički 1912 i Feniks 1995 2:2 na gostovanju) i zadržati vodeću poziciju na tabeli.

Međutim, neshvatljivu grešku u 58. minutu napravio je golman Bečeja Isidor Milovanov. Loptu ispred svog šesnaesterca praktično je poklonio Aronu Feješu kojem nije bilo teško da je pošalje u prazan gol.

Pokušali su učenici Branka Savića nakon ovog nesvakidašnjeg šoka, kao nekoliko puta do sada, da nastave sa svojom igrom, ali su uz dosta muke organizovali napad ka protivničkom golu. Primetna je bila i nervoza kojoj je doprineo i učinak protivničkog golmana, nekoliko puta je pravovremenim napuštanjem svog gola intervenisao, jednom je čak i glavom van kaznenog prostora u stilu centarhalfa presekao opasnu akciju, tako da se ušlo u grčevitu završnicu u kojoj su uprkos svemu Bečejci ipak došli do prilike da osvoje sva tri boda.

Međutim, radost domaćih igrača je sprečio Miloš Lazić.