Fudbal – Srpska liga Vojvodina 7. kolo: Ubedljiva pobeda Bečejaca u Kikindi

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 7. kolo: Ubedljiva pobeda Bečejaca u Kikinditrg_fontane

Fudbaleri Bečeja u utakmici 7. kola Srpske lige Vojvodina su u Kikindi protiv istoimene ekipe zabeležili ubedljivu pobedu rezultatom 4:0 i tako su nakon poraza na svom terenu u prošlom kolu od ekipe Vršca rezultatom 1:2 i prvog poraza u ovogodišnjem prvenstvu pokazali da su vrlo brzo vratili na početni kolosek i da prekid serije uspešnih rezultata nije posledica nikakve krize, već nepovoljne situacije nastale uoči meča 6. kola kada spletom raznih okolnosti šef stručnog štaba nije mogao da računa na sve raspoložive snage.

Naime, protiv Vrščana Branko Savić je imao velikih problema oko sastava tima jer zbog povrede nije bio na raspolaganju Nikola Tomić i Miloš Savanović, a više nije mogao da računa na Gorana Vlaučina i Bratislava Jelića koji su se poslednjeg dana prelaznog roka vratili u Begej iz Žitišta, odnosno Vojvodinu iz Bačkog Gradišta, a novopridošli Miloš Žeravica i Stefan Šormaz još nisu imali pravo nastupa za novi klub, a konačno nije mogao da zaigra ni Kosta Dražić koji je imao saobraćajnu nesreću dan uoči utakmice, tako da je u protokolu bilo upisano samo 15 igrača.

S obzirom na to da se u međuvremenu stanje sa sastavom ekipe konsolidovalo, jer izuzev Nikole Tomića, za Kikindu su bili spremni gotovo svi igrači, bila je to prilika za popravni, što su Bečejci znalački iskoristili.

Odigrali su kvalitetno. U lepršavoj, borbenoj i efikasnoj igri uz neumornog Mastila, borbenog Vorgučina i Preradova, lucidnog Tomčića istakao se Miloš Savanović sa dva pogotka i nekoliko maestralnih poteza, a pažnju na sebe skrenuo je i Stefan Šormaz svojim debijem i prvim golom u novom dresu.

Strelci su bili: Savanović u 18. i 86. minutu, Tutnjević u 29. minutu iz jedanaesterca i Šormaz u 64. minutu utakmice.

Za Bečej su igrali: Milovanov, Milin (Terzin), Jelenković, Krajinović (Vinović), Tutnjević, Dražić (Šormaz), Savanović, Mastilo, Vorgučin, Preradov i Tomčić.

Sa osvojenim bodovima fudbaleri Bečeja su ponovo zauzeli čelnu poziciju na tabeli, a u narednom kolu na svom terenu dočekuju ekipu Radničkog iz Zrenjanina.