Fudbal – Srpska liga Vojvodina 9. kolo: Bečejci zabetonirali Cement

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 9. kolo: Bečejci zabetonirali Cementtrg_fontane

Fudbaleri  Bečeja su u derbi utakmici 9. kola Srpske lige grupa Vojvodina ubedljivo porazili ekipu Cementa iz Beočina rezultatom 5:0 (1:0).

Strelci su bili Tomčić u 37, Đuričin u 73. i 86, Aleksić u 79. minutu iz jedanaesterca i Mirkov u 84. minutu utakmice.
Bečejci su na svom stadionu, pred punim tribinama, protiv drugoplasiranog tima na tabeli do pobede došli zasluženo.  Imali su dosta muke u prvih 45 minuta protiv vrlo borbenih i čvrstih gostiju. Uspeli su da povedu golom iskusnog Čedomira Tomčića pri karju prvog dela susreta a početkom drugog poluvremena više od igre imali su fudbaleri Beočina koji su stezali obruč oko šesnaesterca Bečeja, međutim, nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku zahvaljujući dobroj odbrani Bečejaca koja je uspevala požrtvovanom igrom svih igrača da otkloni pretnje po svoj gol. U tim trenucima zapažen  je bio i doprinos i zalaganje Ognjena Đuričina koji se vraćao iz napada duboko u pozadinu kako bi pomogao svojim saigračima.

Uprkos inicjativi gostiju Bečejci su poveli na 2:0. Najefikasniji igrač Bečeja Đuričin je prihvatio odbijenu loptu nadomak kaznenog prostora i plasirao je u nebranjen deo mreže.
Nakon toga ekipa iz Beočina je krenula na sve ili ništa. Takva taktika je mač sa dve oštrice što su na svojoj koži i osetili fudbaleri Cementa. Primili su tri gola, tako da se može steći pogrešan utisak o razvoju događaja i odnosu snaga na terenu ako se posmatra konačan rezultat utakmice.

U 79. nakon prekršaja nad Kovačevićem u kaznenom prostoru Aleksić je sa bele tačke povisio na 3:0 da bi potom protivničku mrežu posle brze akcije po levoj strani i centaršuta Ćuluma zatresao Mirkov da bi dva minuta kasnije konačan rezultat postavio svojim dvanaestim prvenstvenim pogotkom Ognjen Đuričin koji je posle utakmice rekao:

–    Pokazali smo da smo najbolji u našoj ligi, iako moram priznati da je Cement kvalitetna ekipa. Imaju mlade i poletne igrače i nekoliko dobrih pojedinaca. Međutim, mi smo u zaletu i ne želimo da se zaustavimo tako lako. Dobro smo se spremili za ovu utakmicu. Znali smo šta nas čeka. Ispunili smo sve zadatke koje je pred nas postavio šef stručnog štaba i to je donelo rezultat.
Iskusni Čedomir Tomčić o devetoj uzastopnoj pobedi kaže:

–    Nije bilo lako. Dobra su oni ekipa, Međutim, mi u kontinuitetu uspevamo da postignemo gol kada treba i onda možemo da kontrolišemo utakmicu. Tako je bilo i sada. Zasluženo smo pobedili i dokazali da su naše ambicije opravdane i da ovaj niz od 9 uzastopnih prvenstvenih pobeda nije došao slučajno.

Radnički (Š) – Dunav 2:4
U narednom prvenstvenom kolu u subotu se fudbaleri Bečeja 1918 u Odžacima sastaju sa istoimenom ekipom, a u sredu na svom stdaionu od 14 časova će odigrati kup utakmicu protiv ekipe Potisja iz Kanjiže.