Fudbal-Srpska liga Vojvodina: Bečejci pobedili u Zrenjaninu

Fudbal-Srpska liga Vojvodina: Bečejci pobedili u Zrenjaninutrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su zabeležili pobedu na prvom prolećnom gostovanju. U okviru 17. kola Srpske lige grupe “Vojvodina” u Zrenjaninu savladali su ekipu Radničkog minimalnim rezultatom, iako su gotovo polovinu susreta igrali sa igračem manje, jer je teren zbog drugog žutog kartona u 56. minutu morao da napusti Adis Kurtiši.

Strelac jedinog gola na utakmici koja je odigrana na stadionu kraj Skrobare, bez prisustva publike zbog aktuelne zabrane zbog korona virusa, bio je Patar Ilić u 47. minutu meča.

Sudio je Stefan Jeknić iz Subotice. Pomoćnici Goran Šajin i Jovan Subić iz Vršca.

FK Radnički: Radović, Milin,(od 62. Ćirić), Bjelica, Krstinić , Bačvanski  (od 74. Vuković –Lisičić), Milivojev, Avdić, Dučić, Lovre, Matić, Čigoja.

OFK Bečej 1918: Puškić, Ostojić, Miljević, Kačavenda, P. Ilić (od 90. Jelić), Krainović (od 83.Erdeljan), Furtula, S. Ilić  (od 75. Pavlović), Kurtiši, Vorgučin, Tutnjević.

Pobedom u Zrenjaninu, gde su nastupili u nekompletnom sasatavu, jer šef stručnog štaba Milan Belić nije mogao da računa na Žarka Kobiljskog zbog povrede, a Luka Miljević je nastupao nedovoljno oporavljen, Bečejci su znatno popravili utisak nakon poraza u utakmici kupa od ekipe Njegoša u Lovćencu odigranoj u sredu (3:2) i dopunili bodovni saldo posle nerešenog rezultata u prošlom prvenstvenom kolu kada su na svom stadionu odigrali nerešeno sa ekipom Borca iz Sakula (2:2) i pokvarili su računicu Zrenjanincima koji su na startu prolećnog dela prvenstva u derbiju savladali fudbalere Dinama 1945 u Pančevu rezultatom 1:2 i gajili su ambicije da mogu da budu u konkurenciji sa ekipom Bačke 1901 iz Subotice za osvajanje drugog mesta koje u slučaju proširenja Prve lige vodi u viši rang takmičenja i nisu im dozvolili revanš za poraz iz jesenjeg dela prvestva kada su ih na Gradskom stadionu kraj Tise pobedili sa 3:2.