Fudbal – Vojvođanska liga sever 14. kolo: Subotičani slomljeni u drugom poluvremenutrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su zabeležili ubedljivu pobedu u poslednjoj utakmici pred svojim navijačima u prvenstvu Vojvođanske lige sever. Rezultatom 6:0 (1:0) savladali su ekipu Subotice i tako su ostvarili 12. pobedu u jesenjem delu prvenstva i sa tri osvojena boda, kolo pre kraja ovog dela takmičenja, obezbedili prvo mesto na tabeli.

Ekipa Bečeja ima ukupno 37 bodova, odnosno pet bodova prednosti u odnosu na prateće rivale, ekipu Budućnosti iz Gložana i Sloge iz Čonoplje, koji imaju po 32 boda na drugoj, odnosno trećoj poziciji.

Golove na Gradskom stadionu kraj Tise u subotu su postigli Dražić u 43, Kragović u 65. i 90+2, Đuričin u 68, Stojičić u 69. i Vasin u 77. minutu utakmice koja je odigrana pred oko 150 gledalaca. Sudija Strahinja Kovač (Vrbas) je pokazao pet žutih kartona: Dražiću, Kragoviću (OFK Bečej 1918) i Smiljaniću, Benjanu, B. Nikšiću (Subotica).

OFK Bečej 1918: Živkov, Rigo , Ćulum, Kragović, Stanojev, Dražić , Korać (od 62. minuta Vorgučin), Dabižljević (od 42. minuta Vasin), Stojičić, Đuričin (od 70. minuta Novčić), Ž. Kobiljski.

Subotica: Komazec, Stanaćev, T. Nikšić, Vasić, Smiljanić, Lazić (od 46. minuta Unić), Jukić, Dragić, B. Nikšić (od 78. minuta Paunović), Benjan (od 72. minuta Jeknić), Kalinić.

Inače, Bečejci su imali dosta problema sa gostima iz Subotice pogotovo u prvom poluvremenu. Nisu uspeli da savladaju vrlo dobrog Komazeca koji je nekoliko puta odlično intervenisao. Štaviše čuvar mreže gostiju odbranio je i udarac sa bele tačke Đuričina u 51. minutu nakon penala koji je dosuđen zbog prekršaja nad Stojičićem u kaznenom prostoru.
Do vođstva su došli u završnici prvog dela meča kada je loptu u mrežu sproveo Dražić. U drugom delu susreta ponovo na scenu stupa igrač iz odbrane. Nemanja Kragović je postigao pogodak i povisio vođstvo na 2:0, da bi se potom na listu strelaca upisali oni od kojih se i očekuje da postižu golove. Mrežu je zatresao Đuričin (3:0), pa Stojičić (4:0), na 5:0 je povisio Vasin, a konačan rezultat je postavio Kragović koji je bio i najistaknutiji igrač utakmice.

Tavankut – Tisa 3:2

U narednom, poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Vojvođanske lige sever u nedelju od 13 časova fudbaleri Bečeja se u Odžacima sastaju sa ekipom Tekstilca, a sastaju se još: