Fudbal – Vojvođanska liga Sever: Peticom vraćen dug Vrbasanima

Fudbal – Vojvođanska liga Sever: Peticom vraćen dug Vrbasanimatrg_fontane

Fudbaleri Bečeja su u utakmici 10. kola Vojvođanske lige Sever ubedljivo pobedili ekipu Vrbasa sa 5:0 (1:0).

Do osme prvenstvene pobede Bečejci su došli zasluženo zahvaljujući kvalitetnoj igri na sredini terena u kojoj su se isticali Nemanja Kragović i Nemanja Stanojev, borbenošću i dobrom i nesebičnom saradnjom Bojana Stojičića, Žarka Kobiljskog i Ognjena Đuričina u fazi napada, koja je doprinela da čuvar mreže gostiju, koji su očito došli u Bečej da ostanu neporaženi i prime što manje pogodaka, bude pet puta bude savladan.

Strelci su bili: Žarko Kobiljski u 44, Bojan Stojičić u 50, Nemanja Stanojev u 73. i Ognjen Đuričin u 79. i 82. minutu utakmice koja je odigrana na Gradskom stadionu kraj Tise pred oko 200 gledalaca. Sudio je Kristijan Čapo iz Subotice. Žute kartone dobili su: Varga, Savić i Simić (Vrbas).

OFK Bečej 1918: Živkov, Mihalec, Rigo, Kragović, Stanojev, Dražić (od 64. minuta Vorgučin ), Vasin, Dabižljević (od 78. minuta Korać), Stojičić, Đuričin, Ž. Kobiljski (od 75. minuta Kudrić).
Vrbas: Latinović, Savić, Tepavčević, Varga, Kantor, Jakić, Jovanović, Doknić, Badonji, Vasiljević, Simić (od 75. minuta Mrđenović).

Pored zadržavanja čelne pozicije ostvarenom pobedom fudbaleri Bečeja su se na najbolji način revanširali Vrbasanima za nerešen rezultat iz prošle sezone na Gradskom stadionu kraj Tise kojim je prekinuta pobednička serija, kada su gajili ambicije za osvajanje prvog mesta i plasman u viši rang takmičenja.
Međutim, kako se kasnije pokazalo, meč bez golova protiv Vrbasa bio je prekretnica, jer su nakon toga usledili porazi od Tise u Adorjanu (1:0), zatim nerešeno sa Srbobranom (0:0) na domaćem terenu, pa poraz (2:0) od Zadrugara u Srpskom Miletiću, što je najveći rival za osvajanje prvog mesta, ekipa Bratstva 1946 iz Prigrevice, iskoristila i stekla nedostižnu prednost od 11 bodova na čelnoj poziciji prvenstvene tabele Zonske lige Bačka, koju je zadržala do kraja takmičenja i zasluženo izborila status srpskoligaša.
U narednom prvenstvenom kolu aktuelnog takmičenja fudbaleri Bečeja se u Tavnkutu u nedelju, od 14 časova, sastaju sa istoimenom ekipom.