Kajak – Evropsko prvenstvo za juniore i juniorke, mlađe seniore i seniorke: Biljana Relić u A finalu, Luka Stojkov u B finalutrg_fontane

Bečejski kajakši u sasatvu naše najbolje selekcije, Biljana Relić i Luka Stojkov, izborili su plasman u završnicu šampionata Evrope za juniorke, juniore i mlađe seniorke i seniore koje se održava u Beogradu od 22. do 25 juna na jezeru Ada Ciganlija.

Bečejka Biljana Relić, inače članica kajakaškog kluba iz Pančeva, je drugog takmičarskog dana u polufinalu jednoseda na 500 metara u konkurenciji mlađih seniorki zauzela 3. mesto u vremenu 01:53.316 i zborila plasman u A finale koje će se održati u nedelju od 12,43 časova dok je Luka Stojkov član KKK Bečej u dvosedu sa Danilom Živkovićem u konkurenciji juniora, u disciplini K2 500 metara izborio plasman u B finale pošto su u polufinalu zauzeli 7. mesto (01:35.936). B finale se vesla u nedelju od 9,10 časova.

U drugom delu poslepodnevnog programa veslane su trke kvalifikacija na 200 metara u kojoj je uspešna bila Biljana Relić. Juniorska šampionka Evrope u K1-200 obezbedila je direktan prolaz u A finale pobedivši u svojoj kvalifikacionoj grupi u vremenu 40.136 sekundi. Biljana će se za titulu šampionke Evrope u konkurenciji takmičarki do 23 godine boriti u nedelju od 17:21h.

Luka Stojkov i Danilo Živković izborili su polufinale u juniorskoj konkurenciji u disciplini K2-200 pošto su u svojoj trci kvalifikacija zauzeli 3. mesto (34.943). Za plasman u finale Danilo i Luka će veslati u subotu od 16:10h.

U toku današnjeg prepodneva srpski takmičari izborili su još tri A finala i jedno B finale.

U konkurenciji juniorki Nikolina Milić izborila je mesto u finalu jednokleka na 500 metara, pošto je u polufinalu zauzela 3. mesto (02:19.004). Finale se vesla u nedelju od 10:22 časova. U A finale se plasirao i ženski juniorski dvosed na 500 metara u sastavu Olivera Mihajlović i Eva Barta . One su mesto u borbi za medalje izborile zauzimanjem 3. mesta (01:49.280) u polufinalnoj trci. Finale se vesla u nedelju u 11:04h. Posada četveroseda u sastavu Simo Boltić, Bojan Milinković, Stefan Vekić i Marko Dragosavljević  je u polufinalu zauzela 2. mesto (01:22.168) i plasirala se u A finale koje je predviđeno u nedelju od 11:32 časova.

U B finale se plasirao Petar Milković u konkjurenciji mlađih seniora, pošto je u polufinalu zauzeo 6. mesto (01:41.604 u jednosedu na 500 metara. B finale se vesla u nedelju u podne.

Na šampionatu Evrope popodne su veslane i ostale trke kvalifikacija na 200 metara u obe konkurencije, a srpski takmičari su direktno iz kvalifikacija izborili mesto u šest A finala, dok će se četiri posade za mesto u borbi za medalje boriti kroz polufinala.

Direktno finale u juniorskoj konkurenciji obezbedila je Nikolina Mijušković koja je odlično započela odbranu titule prvakinje Evrope u kanuu jednokleku na 200 metara, pobedivši u vremenu 47.940 sekundi i za medalje će se boriti u nedelju od 15:01 časova. Nikolina Mijušković bila je uspešna i u dvokleku sa Nikolinom Milić. One su ubedljivom vožnjom trijumfovale u kvalifikacijama izveslavši 200 metara za 44.848 sekundi i za medalje će veslati u nedelju od 15 sati i 51 minut.

Marija Dostanić je pobedom u svojoj kvalifikacionoj trci jednoseda na 200 metara u vremenu 41.613 sekunde obezbedila direktan plasman u finale od 15 i 35 pokušati da nasledi Biljanu Relić koja je u toj discipilini slavila prošle godine u Plovdivu.

U jednokleku na 200 metara u muškoj konkurenciji, Marko Damnjanović plasirao se u polufinale. Marko je kvalifikacionu trku završio na 6. mestu (42.820) i za plasman u borbu za medalje boriće se u subotu od 15:10h.
Dušan Todorović plasirao se u polufinale jednoseda na 200 metara u konkurenciji juniora. Dušan je u kvalifikacijama zauzeo 7. mesto (39.530), i za plasman u finale veslaće u subotu od 15:05 časova.

U konkurenciji mlađih seniora direktno u finale jednoseda na 200 metara se plasirao Marko Dragosavljević, koji je trijumfovao u svojoj kvalifikacionoj grupi u vremenu 34.210 sekundi. Dvostruki seniorski šampion Evrope i prvak sveta u konkurenciji mlađih seniora za titulu prvaka Evrope u konkurenciji takmičara do 23 godine, boriće se u nedelju od 16 sati i 53 minuta.

Nemanja Stefanović plasirao se u polufinale kanua jednokleka na 200 metara pošto je u svojoj trci kvalifikacija zauzeo 6. mesto (41.890) i za prolaz u finale veslaće u subotu od 15:40 sati.
Uspešan nastup srpskih sprintera zaokružili su Nemanja Stanivuković i Strahinja Stefanović u dvosedu na 200 metara koji su se plasirali direktno u A finale ubedljivom pobedom u kvalifikacijama u vremenu 32.346 sekunde. Finale dvoseda na 200 metara u konkurenciji mlađih seniora vesla se u nedelju od 17 sati i 49 minuta.