Kajak – Svetsko prvenstvo u Portugalu: Treća medalja za Srbiju

Kajak – Svetsko prvenstvo u Portugalu: Treća medalja za Srbijutrg_fontane

Poslednjeg dana svetskog prvenstva u kajaku u portugalskom Montemor Ovelju nakon dve bronzane medalje koje su osvojili dvosedi Marko Tomićević i Milenko Zorić K-2 1.000 m u petak i u subotu Marko Novaković i Nebojša Grujić u disciplini K-2 200 m, dvosed Stefan Vekić i Vladimir Torubarov osvojili su danas srebrnu medalju u dvosedu na 500 metara u vremenu 1:30,953 sekundi.

Zlatnu medalju osvojili su kajakaši Rusije sa 1:30,666, a bronza je pripala posadi iz Litvanije sa 1:31,449 minuta.
Pored toga, danas su u borbi za medalje od naših reprezentativaca bili još i Marko Dragosavljević koji je finale discipline K-1 200 završio na šestom mestu s rezultatom 35,806 sekundi, Biljana Relić je u jednosedu na 200 metara takmičenje završila na četvrtom mestu u B finalu rezultatom 41,728 sekundi, dok je četverac na 500 metara u sastavu Dejan Pajić, Ervin Holpert, Simo Boltić i Strahinja Stefanović bio sedmi u B finalu rezultatom 1:26,519.