Karate – Kup Srbije: Jovana, Nevena i Snežana osvojile zlato u Požarevcu

Karate – Kup Srbije: Jovana, Nevena i Snežana osvojile zlato u Požarevcutrg_fontane

Ženski tim KK “B.P.S.” Jovana Borđoški, Nevena Kosanović i Snežana Damjanović u ekipnoj konkurenciji u katama osvojio je zlatnu medalju na Kupu Srbije za sve uzraste u svim takmičarskim disciplinama koji je održan 16. novembra u Požarevcu u organizaciji Šotokan karate savez Srbije.

Na ovom takmičenju učešće je uzelo 650 takmičara iz 49 klubova koji su izborili plasman na regionalnim takmičenjima a karatskinje iz Bačkog Petrovog Sela pored zlata u katama u ekipnoj konkurenciji su u borbama izborile bronzanu medalju.
U pojedinačnoj konkurenciji u katama zlatne medalje su osvojile Nevena Kosanović i Jovana Borđoški kojoj je pripala i srebrna medalja u borbama kao i Miloradu Todoroviću u muškoj koknurenciji dok je Snežana Damjanović osvojila bronzanu medalju.