Karate – Kup Srbije SKK: Karatistkinje „B.P.S.” potvrdile titulu

Karate – Kup Srbije SKK: Karatistkinje „B.P.S.” potvrdile titulutrg_fontane

Na kupu Srbije održanom 13. decembra u Kruševcu u organizaciji Srpske karate konfederacije, ekipa karate kluba „B.P.S.” iz Bačkog Petrovog Sela, Jovana Borđoški, Nevena Kosanović i Snežana Damjanović su u katama osvojile zlatnu medalju u kategoriji juniorki, dok im je u borbama pripalo srebro.

Pored toga Jovana Borđoški je u katama u kategoriji kadetkinja u pojedinačnoj konkurenciji takođe osvojila zlato dok je Nevena Kosanović u kategoriji juniorki osvojila bronzanu medalju. U borbama u pojedinačnoj konkurenciji juniorki Snežana Dmajanović u kategoriji do 58 kg i Nevena Kosanović u kategoriji +58 kg su osvojile bronzanu medalju.

Ostvarenim rezultatima, na takmičenju na kojem je nastupilo 520 boraca u muškoj i ženskoj konkurenciji u kategoriji kadeta, juniora i seniora crnih i braon pojaseva, iz 63 kluba iz svih karate federacija u svim takmičarskim disciplinama, potvrdile su kvalitet i odbranile titulu prvaka države osvojenu u aprilu mesecu ove godine i titulu pobednica kupa Srbije Šotokan federacije koju su izborile u novembru u Požarevcu.