Karate – Kup Vojvodine: Četrnaest medalja za Petrovoselce u Vrbasu

Karate – Kup Vojvodine:  Četrnaest medalja za Petrovoselce u Vrbasutrg_fontane

Na Kupu Vojvodine za sve uzraste u svim takmičarskim disciplinama u organizaciji karate saveza Vojvodine održanom 1. novembra u Vrbasu uz učešće oko 550 takmičara iz 28 klubova nastupili su i karatsisiti iz Bačkog Petrovog Sela i osvojili sedam zlatnih, četiri srebrne i tri bronzane medalje.

Ženski tim karate kluba ,,B.P.S.,, u sastavu Jovana Borđoški, Nevena Kosanović i Snežana Damjanović i u katama i u borbama osvojio je zlatnu medalju, a ekipa pionira u sastavu Ferčik David, Bence Gedelei i Levente Pece među završila je takmičenje na drugom mestu.

U pojedinačnoj konkurenciji u katama zlatnu medalju su osvojile Jovana Borđoški, Nevena Kosanović i David Ferčik a bronzane Levente Pece, Aleksandar Damjanović i Snežana Damjanović, dok je Doroća Berec završila takmičenje na četvrtom mestu.
U borbama u svojim težinskim kategorijama Milorad Todorović i Nevena Kosanović su osvojili zlatnu, a Aleksandru Damjanoviću, Jovani Borđoški i Snežani Damjanović pripala je srebrna medalja.
Ostvarenim rezultatima takmičari i takmičarke karate kluba ,,B.P.S.,, su izborili pravo nastupa na kupu Srbije koji će se održati 16. novembra u Požarevcu.