Košarka – Druga MRL sever 1. kolo: Duža klupa protiv Tise

Košarka – Druga MRL sever 1. kolo: Duža klupa protiv Tisetrg_fontane

Košarkaši Tise su na premijeri u novoj sezoni pred svojim navijačima pretrpeli poraz od ekipe Star rezultatom 64:75 (19:18), 13:13, 14:21, 18:23).

Očekivalo se da Bečejci mogu da iznenade goste iz Novog Sada, što je u prvom delu susreta izgledalo kao mogući ishod meča, ali u drugoj polovini utakmice do izražaja je došlo iskustvo i veći broj kvalitetnih igrača u ekipi Stara koji su u prelomnim trenucima ostali pribrani i na kraju zasluženo došli do pobede.

Utakmica je odigrana u SC „Đorđe Predin Badža“ pred oko 50 gledalaca. Sudili su Radivoj Debeljački iz Srbobrana i Miloš Vuković iz Novog Sada.

Tisa: Stojadinović 2, Perunović 12 (1), Matić, Berček Jović, O. Ratković 14 (4), Kozlina 12 (1), S. Ratković 18 (4), Bril, Došić, Topalski 2, Vučurović 4.

Star: Đuka, Švraka 3 (1), Lučišanin 9 (2), Dopuđa, Omaljev, Vukomanović, Kostić 3 (1), Kovačević 6 (2), Lučić 30, Šašaroga 9, Radojčić 15, Mravak.

U prvoj četvrtini nakon dve uzastopne trojke i početnog vođstva gostiju, Bečejci su se konsolidovali i do kraja tog dela utakmice uspeli da uspostave ravnotežu i dođu do minimalne prednosti. U drugoj četvrtini, uz dosta grešaka na obe strane, u izjednačenoj borbu koju su karakterisale snažne odbrane, gosti su u završnici bili u vođstvu (28:29), ali je Stefan Ratković pogodio trojku tako da je na odmor njegova ekipa otišla sa dva poena prednosti.

U ovom delu utakmice je zabeležen jedan postupak igrača koji je za svaku pohvalu. Naime, lopta je nakon brobe nekolicine igrača pod košem gostiju otišla van terena. Sudija je dosudio loptu Novosađanima uprkos protesta igrača Tise.  Međutim, tada je igrač ekipe Star sa brojem 5 na dresu, Švraka prišao sudiji Vukoviću i priznao mu da je on poslednji igrao loptom tako da je delilac pravde priznao gršku i dodelio loptu ekipi iz Bečeja. Ovaj potez mladog Novosđanina je pozdravila publika sa tribina.

Početkom drugog poluvremena prednost domaćeg tima je  povećana na osam poena 39:29, ali „duža klupa“ i česte izmene trenera novosadskog tima Dimitrija Živkovića koje su podigle ritam igre, zatim prevaga pod košem, kao i nekoliko izgubljenih lopti i nerezonskih šuteva domaćih igrača uzrokovali su rezultatski preokret. Košarkaši Stara posle serije od 8:0 uspevaju da izjednače rezultat a nakon toga pređu u vođstvo koje su do kraja treće četvrtine povećali na 6 poena razlike.

U poslednjoj četvrtini košarkaši Tise su pokušali promenom odbrane (sa zone na presing) kao i udvajanjem protivničkih igrača da nadomeste njihovu prednost pod oba koša u kojoj su se isticali Aleksandar Lučić i Srđan Radojčić, međutim, protiv rivala koji je u svom sastavu imao više kvalitetnih i iskusnih igrača nisu imali dovoljno snage i moći da naprave novi preokret.

Spartak OKK (Su) – Kadet (NS)

Narednog vikenda košarkaši Bečeja se u Somboru sastaju sa ekipom SO Koš. Za ovu utakmicu trener Miloš Luburić će imati na raspolaganju još dvojicu igrača koja će steći pravo nastupa za ekipu Tise a to su Stefan Matić i Srđan Simonović iz Novog Sada.

Da podsetimo da je tokom prelaznog roka Marko Radun pristupio Kadetu iz Novoga Sada, Ivan Stanko je licenciran za Mladost Veternik a u  timu nema ni Aleksandra Vulovića, dok pored Petra Matića (ranije član Mladost Veternik) koji je bio u sastavu ali nije igrao protiv Stara zbog bolesti i Aleksandra Sojadinovića koji je došao iz Varvarina, uoči prvenstva licencu za KK Tisa imali su Aleksandar Miljanić, nekadašnji igrač Dunava 2014 iz Apatina uz uslov da će nastupati za bečejsku ekipu ukoliko ne dođe do aranžmana sa klubom sa kojim je bio u pregovorima, Aljoša Peruničić, član Slobode iz Novog Sada i Ivan Smiljanski iz Jednistva iz Novog Bečeja.
Međutim, Miljanić je sklopio dogovor sa drugim klubom, dok su Peruničić i Smiljanski zbog zaposlenja odlučili da se posvete profesionalnim obavezama u privatnim firmama, tako da je u utakmicu 1. kola ekipa Tise ušla oslabljena, odnosno sa manjkom iskusnih igrača.