Košarka – II Regionalna liga sever (m) 21. kolo: Kadet – Tisa 53:60

Košarka – II Regionalna liga sever (m) 21. kolo: Kadet – Tisa 53:60trg_fontane

Bečejski košarkaši zabeležili su još jednu pobedu. Oni su na gostovanju u Novom Sadu, u sinoć odigranoj utakmici savladali ekipu Kadeta rezultatom 60:53 (14:6, 14:20, 6:13, 26:14).

Ova, treća uzastopna, pobeda Bečejaca je na neki način očekivana jer su u susretu protiv Novosađana imali ulogu favorita. Naime, njihovi rivali u dosadašnjem toku takmičenja zabeležili su samo pet pobeda od kojih su prvu ostvarili tek nakon deset uzastopnih poraza. Uoči susreta sa ekipom Tise nalazili su se na 11. poziciji sa 23 osvojena boda, dok su u Bečejci u gornjem delu tabele Druge regionalne lige grupa sever.

Međutim, Bečejci su imali dosta muke u sali u Rumenki sa košarakašima Kadeta koji su od prvog minuta strahovitim pritiskom, pa i sredstivama oko terena, pokazali da se neće lako predavati. Ipak, zahvaljujući smirenom igrom, predvođeni iskusnim Stefanom Ratkovićem, efikasnim Perunovićem koji je postigao 18 koševa i mladim Milanom Kozinom koji je pružio sjajnu partiju, gosti uspevaju da pohvataju konce igre, steknu prednost u prvoj četvrtini i odrđe je do kraja i zaslužen dođu do pobede.

Bečejci su trenutno peti sa 32 boda uz dvanaest pobeda i osam poraza. Prvi su košarkaši Mladost Veternika sa 38 bodova, a poslednja je ekipa SO Koš iz Sombora sa 22 osvojena boda.

U ostalim utakmicama aktuelnog kola ostvareni su sledeći rezultati:
Sloboda NS – Velika Kikinda 88:75
SO Koš – Odžaci 112:78
Sivac – Mladost Veternik 104:109
Petrovgrad – Budućnost 63:93
Bagljaš – Star 94:99
U ovom kolu slobodna je ekipa Karađorđevo iz Banatskog Karađorđeva.

U sledećem prvenstvenom kolu narednog vikenda na svom parketu Bečejci dočekuju ekipu Bagljaša iz Zrenjanina koju su u prvom delu prvenstva na gostovanju savladali rezultatom 73:68. Košarkaši Bagljaša su trenutno osmi sa 26 osvojenih bodova. Utakmica se igra u subotu, u sali SC „Đorđe Predin Badža“ s početkom u 17 časova, a sastaju se još: