LETNJA LIGA: Nadomak od baraža

LETNJA LIGA: Nadomak od baražatrg_fontane

I nakon trećeg kola Letnje lige Srbije, a to je ujedno i prvi deo sezone takmičenja po grupama, košarkaši bečejske Tise su neporažena ekipa. Pobedom nad ekipom Sport Key plus od 63:81 (12:22, 22:10, 13:24, 16:25) u Novom Sadu bečejski basketaši imaju sve izgledniju priliku da nastave takmičenje u baražu za popunu Druge srpske lige (baraž se igra tako što dve prvoplasirane ekipe iz grupe gde je Tisa, i dve prvoplasirane ekipe iz druge grupe naprave novu grupu iz koje prvak ide u viši stepen takmičenja).

Iako krajnji rezultat govori drugačije, gostovanje za bečejsku ekipu bilo je teško. Mladi igrači domaćih su, pogotovo u prvom poluvremenu, prikazali odličnu odbranu i time otežali ekipi Tise put do pobede. U drugom delu je kvalitet Bečejaca došao do izražaja i početkom četvrte četvrtine bilo je jasno ko će pobediti. Strelci za bečejsku ekipu bili su Vladimir Bulut sa 27 postignutih koševa, Miloš Petković 25, Nikola Stojkov i Bojan Stričević po 9, Stefan Ratković 6, Ognjen Ratković 3, Nikola Vuković sa po 2 postignuta koša.
Jedan od istaknutijih u redovima Tise Miloš Petković smatra da je njegova ekipa bila iskusnija i fizički bila jača od protivnika, što je i presudilo meč. U narednom kolu Tisa ponovo gostuje u Novom Sadu, ovaj put ekipi Slavije, a Petković vidi još jednu tešku, neizvesnu utakmicu.