Liga mini-kajaka Srbije: Bečejci na trećem mestu

Liga mini-kajaka Srbije: Bečejci na trećem mestutrg_fontane

Najmlađi kajakaši Bečeja dobro su startovali i Ligi mini-kajaka Srbije. Prvo kolo ovog takmičenja, uz učešće petnaest ekipa, održano je prošle subote u Višnjićevu.

Bečejci su na Bosutu nastupili sa deset takmičara koji su osvojili osam medalja (2-3-3) i 53 boda. To ih je svrstalo na treće mesto na tabeli, iza Vala iz Sremske Mitrovice i Sintelona iz Bačke Palanke koji imaju 61 bod.
Najuspešniji u Višnjićevu su bili dvosedi KKK Bečej. MK-2 na 500 metara u sastavu Katarina Radanović-Biljana Nović (2000. godište) osvojio je zlatnu medalju, a isti uspeh na stazi iste dužine ostvarili su i dečaci (’99) Luka Stojkov-Vukašin Reljić. Srebrnim medaljama na Bosutu su se okitili MK-2 na 500 metara Dalibor Belić-Petar Džambas (’97), dvojac na stazi od 500 metara Lazar Reljić-Miloš Šošo (2000) i Luka Stojkov u mini-kajaku jednosedu na 1.000 metara. Dve bronzane medalje osvojila je Katarina Radanović (’97), u trci jednoseda na 1.000 metara i u memorijalnoj trci „Staniša Radmanović“ koja je vožena na upola kraćoj stazi. Bronzom se u 1. kolu Lige mini-kajaka Srbije okitio i Lazar Reljić (MK-1 1.000 m).
David Balaša i Ferenc Šapi nisu stigli do medalja, ali su osvojili vredne bodove za ekipni plasman.
Drugo kolo Lige mini-kajaka vozi se 19. juna u Bačkoj Palanci.

Otvoreno prvenstvo Srbije u plivanju

Otvoreno prvenstvo Srbije u plivanju biće održano na bazenu OSC „Mladost“ od 11. do 13. juna. Najveće takmičenje u plivanju u Srbiji će po prvi put biti održano u Bečeju, a prema najavama organizatora (Plivački savez Srbije) učešće su potvrdili naši najbolji plivači – Nađa Higl, Čaba Silađi, Ivan Lenđer, Miroslava Najdanovski, Marica Stražmešterov… (skoro svi, osim Milorada Čavića). Učešće na prvenstvu će uzeti i PK Bečej (domaćin takmičenja) i PK Svim star. Kvalifikacione trke sva tri dana će biti održane od 9 sati, a finalna nadmetanja su predviđena za 17 časova. Ulaz na tribine bazena OSC „Mladost“ je besplatan.