MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Poraz lidera u gostima

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Poraz lidera u gostimatrg_fontane

Fudbaleri Napretka iz Nadalja zaustavili su niz Vojvodine iz Bačkog Gradišta na deset pobeda. Nadaljčani su u 14. kolu Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas zasluženo slavili sa ubedljivih 4:0 (2:0 na poluvremenu) u duelu sa liderom prvenstva. U listu strelaca kod domaćina upisali su se Dejan Ivanišević (u 17. minutu), Ivica Milivojev (25), Dragomir Kovačev (51) i Milan Đurić (90).

U stručnom štabu Vojvodine su konstatovali da su svi fudbaleri iz tima igrali veoma loše i da je poraz bio neminovan. I pored poraza Gradištanci su prvi na tabeli sa 30 bodova, jer kiks Vojvodine nije iskoristio drugoplasirani Proleter iz Ravnog Sela koji je u gostima u Srbobranu remizirao sa ekipom Mladost radost – bilo je 1:1. Proleter ima dva boda manje od Vojvodine, a na trećem mestu su Nadaljčani, koji su se sa nova tri boda ozbiljno uključili u borbu za prvo mesto, jer su samo na tri boda zaostatka od prvoplasirane ekipe. U prilog Gradištancima ide to što imaju utakmicu manje i od Proletera i od Napretka.
Ovog vikenda Vojvodina dočekuje Iskru iz Kucure.

M.V.

Puna mreža u Kucuri

Raspoloženi su bili strelci u meču Iskre i Bečej Old golda u nedelju 27. novembra u Kucuri. Pobedili su gosti sa 6:3, u čijim redovima se istakao mladi Drapšin, koji je pet puta tokom utakmice pogodio unutrašnji deo mreže gola Iskre. Još jedan gol za Bečej, šesti na meču, bilo je delo kapitena Malića.
Bečej je pobedio lakše nego što se moglo očekivati, naročito ukoliko se uzme u obzir da su Bečejci u meč 14. kola ušli „ranjeni“ nakon poraza kod kuće od nadaljskog Napretka, dok su igrači Iskre bili osokoljeni pobedom nad dojučerašnjim liderom na tabeli, ekipom Proletera iz Ravnog Sela. Na kraju zasluženo je slavila bolja ekipa, ekipa Bečeja, koja, iako nije bila favorit na papiru, postala je to na terenu.
– Svi u timu smo bili raspoloženi za igru u Kucuri i uradili smo sve što je šef zahtevao od nas. Pri kraju utakmice došlo je do pada koncentracije što su domaći igrači iskoristili i ublažili poraz – rekao je nakon meča petostruki strelac za Bečej Old gold, Ivan Drapšin i dodao:
– Očekuje nas duel sa ekipom Mladost radost, koja nas je u prvom krugu savladala u Srbobranu sa 7:0. Željni smo revanša, a ujedno imamo dvostruku priliku da pobedom završimo jesenji deo prvenstva i da se „umešamo“ u gornji deo tabele.
Utakmicu sa srbobranskom ekipom Mladost radost Bečej Old gold igra prekosutra na svom stadionu s početkom u 13 časova.

Remi u Radičeviću

Opštinski derbi igran prošlog vikenda u Radičeviću između domaće Mladosti i petrovoselskog Jedinstva završen je podelom bodova. Otvorili su meč u svoju korist gosti i preko Vrbaškog poveli u 7. minutu sa 1:0. U nastavku susreta kontrolisali su igrači Jedinstva igru i možda bi iz Radičevića otišli sa celokupnim plenom da Lukač nije nesmotreno reagovao u 70. minutu i napravio faul. Siguran sa penala bio je Jurić i svom timu je doneo novi prvenstveni bod.
Treneru Jedinstva Borisu Nađu teško je pala nesmotrenost igrača pri kraju meča, ali i ističe da „za prosutim mlekom“ ne treba žaliti, već se treba okrenuti novim izazovima, gostovanju sve opasnijeg Napretka iz Nadalja. Utakmica se igra prekosutra u Bačkom Petrovom Selu, s početkom od 13 časova.
– Biće to težak ispit za nas. Povređen nam je ključni igrač Maksimčev, a Vuković je „pocrveneo“. Sve je moguće u susretu sa nadaljskim Napretkom, ali jedno je sigurno, a to je da ćemo skupo prodati svoju kožu – rekao je Nađ.
Jedan od članova stručnog štaba Mladosti, Milorad Kolundžija, smatra da je remi najrealniji ishod nedeljnog meča. Ekipa Mladosti slobodna je u poslednjem jesenjem kolu.