MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Vojvodina ponovo na vrhu

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BEČEJ – SRBOBRAN – VRBAS: Vojvodina ponovo na vrhutrg_fontane

Gradištanci su iskoristili kiks Proletera iz Ravnog Sela i ponovo su na čelu tabele. U 13. kolu Međuopštinske lige Bečej – Srbobran – Vrbas, Vojvodina je na domaćem terenu zabeležila pobedu protiv Mladosti iz Radičevića i u opštinskom derbiju slavila sa 4:1. O izuzetnoj napetosti na utakmici najbolje svedoče dosuđeni kartoni. Gosti u drugom poluvremenu ostali su s igračem manje nakon dodeljenog drugog žutog kartona za Sašu Vojnovića.

Poveli su gosti u 9. minutu. Pogotku je kumovao i golman Vojvodine koji je nespretno intervenisao tako da je lopta nakon akcije Bože Jurića završila u mreži. Pogodak je dao polet gostima koji su nastavili još silovitije da napadaju gol protivnika, ali bez učinaka.
Međutim, fudbaleri iz Radičevića su platili ceh i zbog oštre igre. U 19. u 21. minutu utakmice, sudija Nikola Šibalić je pokazao žuti karton Saši Vojnoviću, odnosno strelcu Boži Juriću da bi desetak minuta kasnije glavni arbitar ponovo bio u centru pažnje. U kaznenom prostoru Mladosti oboren je Vanja Petrov. Nakon nekoliko minuta rasprave fudbalera obe ekipe sa sudijom Nikolom Šibalićem, lopta je postavljena na belu tačku a siguran izvođač najstrože kazne bio je Petrov. Nerešenim rezultatom (1:1) je završeno prvo poluvreme, a do istela prvih 45. minuta gosti su uspeli da zarade još dva kartona (Milan Šarunac i Marko Janković).
Kao po običaju iz prethodnih kola, Gradištanci su najlepšu igru prikazali u drugom poluvremenu. Posao im je olakšao i igrač protivničkog tima Saša Vojnović kojem je u 61. minutu dodeljen i drugi žuti karton, a potom i crveni, tako da su gosti ostali sa fudbalerom manje na terenu. Već u 63. minutu ekipa Vojvodine je materijalizovala brojčanu prednost i Vanja Petrov je još jednim pogotkom doneo prednost svojoj ekipi. Međutim, gosti se nisu predavali, nastavili su da se bore i nisu olako hteli da se oproste od bodova iz opštinskog derbija.
Međutim, jednu nespretnost u odbrani fudbalera iz Radičevića u 78. minutu iskoristio je Darko Srdić i izuzetnim udarcem povećao prednost Vojvodine na 3:1, da bi samo tri minuta kasnije Miroslav Sekulić zabeležio još jedan pogodak i doneo konačnih 4:1.
Fudbalerima Vojvodine ovo je deseta pobeda u nizu. Sa 30 bodova klub iz Bačkog Gradišta nalazi se na prvom mestu na tabeli, sa dva boda prednosti i utakmicom manje od sada drugoplasiranog Proletera iz Ravnog Sela. U narednom kolu Gradištance očekuje teško gostovanje u Nadalju, gde se sastaju sa Napretkom.
Mladost sa četiri boda nalazi se na pretposlednjem mestu i ovog vikenda dočekuje poslednje Jedinstvo iz Bačkog Petrovog Sela.

Milen Vesović

Bečej pao u završnici

Nisu uspeli fudbaleri Bečeja da se prošle nedelje (20. novembra) u okviru 13. kola MFL Bečej – Srbobran – Vrbas revanširaju igračima Napretka iz Nadalja za poraz nanet u četvrtom kolu Međuopštinske lige 18. septembra. Ponovo je pobedila nadaljska ekipa, i ovaj put sa jednim golom prednosti, 3:2 (u Nadalju bilo 2:1 za Napredak).
Prvih 45 minuta, ako ne u igri, onda rezultatski pripali su fudbalerima Bečeja, koji su autogolom Živkovića došli do prve prednosti na meču. U drugom delu susreta agilniji su bili gosti, što im se i isplatilo u 64. minutu, kada je Desnica izjednačio na 1:1. Brz odgovor na pogodak Desnice dali su Bečejci sedam minuta kasnije, kada je Drapšin doveo svoju ekipu po drugi put u vođstvo. Usledila je kontraofanziva gostiju, koji su imali više živaca i u „smiraj“ meča za pet minuta preokrenuli rezultat u svoju korist. Izjednačio je Lazarov u 84. minutu, a bivši prvotimac Bečeja Ivanišević zapečatio je nedeljnu sudbinu Bečeja.
Par spornih odluka sudija i neiskustvo svojih saigrača strelac drugog gola za Bečej, Ivan Drapšin vidi kao razloge poraza.
– Sledi nam gostovanje u Kucuri ekipi Iskre. Šta bude, biće. Za nas je polusezona gotova, polako sumiramo utiske i okrećemo se proleću, kada će sa nekoliko pojačanja to biti jedna sasvim druga priča – rekao je Drapšin.

I. Stepanov

Vojvođanska liga – Istok
Bitka za kotu četiri

NOVI BEČEJ: Fudbaleri Dinama iz Pančeva su posle pobede u pretposlednjem kolu Vojvođanske lige – Istok protiv Jedinstva iz Novog Bečeja (2:1), preuzeli vodeću poziciju sa 30 bodova, koliko ima i drugoplasirani Proleter iz Banatskog Karlovca, koji je sa Kozarom u Banatskom Velikom Selu igrao 0:0. U ovom, 14. kolu, novo razočarenje svojim navijačima priredili su fudbaleri Bačke 1901, pošto su u Subotici sa Kolonijom iz Kovina igrali 2:2 i tako izgubili šansu da se okite titulom jesenjeg prvaka. Najubedljiviju pobedu i to u gostima zabeležili su fudbaleri Radničkog iz Bajmoka, jer su u Novom Kneževcu deklasirali Obilić sa 1:6.
Mada su igrali bez Maleša, Ivančeva i Vasičina, izabranici trenera Novice Glavaškog su u Pančevu pružili snažan otpor favorizovanom Dinamu. Domaći su u vođstvo došli relativno rano, već u 11. minutu, da bi prednost udvostručili u 50. minutu. Čast Jedinstva, u 56. minutu, posle asistencije Bojana Matića, spasao je Dejan Vijoglavin svojim petim golom u ovogodišnjem prvenstvu.
Jedan od boljih u timu Jedinstva, Bojan Matić, o utakmici u Pančevu kaže:
– Prema igri, mada smo igrali znatno oslabljeni, zaslužili smo najmanje bod. Igrali smo dobro, posebno u drugom delu utakmice, ali odlučio je gol domaćih koji su postigli iz sumnjive ofsajd pozicije. Nema za čim da žalimo, sada mislimo samo na poslednju utakmicu u jesenjem delu prvenstva i duel sa Kozarom. Očekujem da ovaj susret završimo pobedom i zimsku pauzu dočekamo na četvrtom mestu, što bi bila kruna dobrih igara ove jeseni.
Fudbaleri Vojvodine iz Novog Miloševa su i gostovanje u Banatskom Karađorđevu okončali pognute glave. Domaće Jedinstvo je pobedilo sa 2:1, a gol za Vojvodinu postigao je Bešlin. U nedelju, na zatvaranju sezone, Vojvodina dočekuje Bačku 1901 iz Subotice, rivala koji motiviše. Od izabranika Miše Kovrlije očekuje se da pruže maksimum i eventualnom pobedom pobegnu sa začelja tabele.