MEGNYITOTTA KAPUIT A FELÚJÍTOTT TEKEPÁLYA ÓBECSÉN – Világklasszisok a pályán az Iparosok Otthonában

MEGNYITOTTA KAPUIT A FELÚJÍTOTT TEKEPÁLYA ÓBECSÉN – Világklasszisok a pályán az  Iparosok Otthonábantrg_fontane

A világ 16 legjobb férfi tekézője találkozott vasárnap Óbecsén, köztük volt a jelenleg a szlovákiai Sport színeiben versenyző, világcsúcstartó Zavarkó Vilmos is, aki nyolc év után tekézett újból szülővárosában. A délelőtti sprintszám után kértük meg arra, értékelje az új pálya adottságait:

– Az első gurításoknál még adódtak technikai gondok, a most először tesztelt bábuk átrepültek a vadonatúj pályán – kell még egy kis finomhangolás a hibátlan működéshez. Nem vagyok könnyű helyzetben, mert nagyok most az elvárások irántam. Ez a mostani egy rendkívül rangos verseny, a világon a második legnagyobb – ezért is bosszantó egy kicsit, hogy adódtak kisebb technikai gondok, de remélhetőleg ezek megoldódnak. Biztos vagyok abban, hogy Óbecsén mostantól felélénkül majd a sportélet a tekepályán, nagyon sok fiatal is érdeklődik a sport iránt – nyilatkozta lapunknak a világbajnok, aki legközelebb a Bajnokok Ligájában, majd a májusi, szarajevói felnőtt VB-n lép pályára.
A délelőtti sprintverseny után kora délután ünnepélyes keretek között adták át rendeltetésének a zsúfolásig megtelt új tekepályát. A szalagot Knézi Péter polgármester és – a zombori Vilati Sport képviseletében – Csúth János vágta át, majd a szerbiai tekesport ifjú reménységei – Zavarkó Csaba, Lukács Hermina, Milana Pavlic és Ernyesi Norbert – mutatkoztak be a közönségnek.
Az ezt követő, 3000 eurós díjalapú Gold stars Masters Bečej 2011 elnevezésű versenyen már a világ 16 legjobb tekézőéjé lett a főszerep: Zavarkó Vilmos mellett a macedón színekben játszó Borisz Benedik és Branko Manev, a szlovák Ivan Čech és Ján Jasenskỳ, a cseh Jan Kotyza, a horvát Mario Mušanić, a magyar Kakuk Levente, Karsai László, Kiss Norbert, Kiss Tamás és Fehér László, valamint a szerbiai Ernyesi Róbert, Szél Tibor, Danijel Tepša és Zdenko Pavlic lépett pályára.
A délelőtti sprintversenyt Fehér László nyerte meg, csapatversenyben pedig az Aranycsillag elnevezésű csapat és a Slabo Divanimo Mađarski tagjai közül az utóbbi bizonyult eredményesebbnek.
Igazi tétje természetesen az ezt követő, 3000 eurós díjalapú, 120 dobásos Gold stars Masters Bečej 2011 elnevezésű versenynek volt: első helyen a magyarországi Kiss Norbert végzett 660 fával, második helyen a szerb színekben játszó Danijel Tepša lett 654-es eredménnyel, a harmadik helyen pedig a szintén magyar Kakuk Levente végzett 652 fával. A nyolc év után ismét hazai pályán, szülővárosában játszó Zavarkó Vilmos 641 fával csúszott le a dobogóról.
A Vilati Sport mintegy 80.000 eurót fektetett be a tekepálya felújításába. Az új, korszerű technológiával felszerelt pályának köszönhetően Óbecse ezentúl remélhetőleg számos rangos versenynek adhat majd otthont, továbbá beindulhat a tekeiskola, valamint felélénkülhet a hobbi és a profi tekeélet is a községben.
A világranglistán is pontozott meghívásos nemzetközi verseny szervezője a zombori Vilati Sport, támogatója pedig az óbecsei önkormányzat volt.