Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

MNT-ülés és indulatok – Kit érdekel a Szabadkai Rádió?

MNT-ülés és indulatok – Kit érdekel a Szabadkai  Rádió?trg_fontane

A Magyar Nemzeti Tanács szeptember 28-án megtartott ülésén 85 napirendi pontot tárgyalt meg, mindeközben egymás ellen fordultak a Magyar Mozgalom és a Magyar Összefogás tanácstagjai. A leghevesebb vita a Szabadkai Magyar Rádió Alapítvány megalapítása kapcsán alakult ki. Az alapítvány megalapításáról szóló kezdeményezést a Magyar Nemzeti Tanács Tájékoztatási Bizottsága már a délelőtt folyamán elutasította, amit a képviselők többsége is megerősített.
Az MNT módosította a Várady kiválósági ösztöndíj-hitel pályázati felhívásáról, a pályázat lebonyolításáról és a kérelmek elbírálásáról szóló határozatát.

Jerasz Anikó, az MNT Végrehajtó Bizottságának elnöke oktatásügyi döntéseket terjesztett a tanács elé, amelyek a kollégiumok, iskolaszéki tagok, igazgatók, tankönyvcsomagok, illetve a 15-nél kisebb létszámú tagozatok jóváhagyására vonatkoztak. Joó Horti Lívia ezt követően bejelentette, hogy a Magyar Mozgalom az alkotmánybírósághoz fordul a legalább 100 pedagógust érintő minisztériumi utasítás miatt. Nehezményezte továbbá, hogy sem a Magyar Nemzeti Tanács, sem a Vajdasági Magyar Szövetség nem tette meg a szükséges lépéseket a tartományi oktatási hatásköröket és az általános, valamint középiskolákról szóló törvényeket sértő minisztériumi döntéseket követően. Jerasz Anikó szerint nem történt mulasztás, a pártelnök a köztársasági illetékesekkel párbeszédet folytat a kérdésről, jelenleg is folyamatban van a racionalizáció, illetve az oktatási, nevelési intézmények pénzeléséről szóló szabályzat okozta problémák megoldása.
Németh Ernő, az MNT Tájékoztatási Bizottságának elnöke terjesztette be azt a sürgősségi indítványt, amelyet a Magyar Nemzeti Tanács Tájékoztatási Bizottsága már a délelőtt folyamán leszavazott. Németh Ernő, aki egyben a Szabadkai Rádió magyar nyelvű műsorainak megbízott főszerkesztője is, korábban már botrányosnak nevezte az általa vezetett bizottság döntését. A Tájékoztatási Bizottság elnöke és a rádió főszerkesztője a Szabadkai Rádiót a Szabadkai Magyar Rádió Alapítvány létrehozásával mentené meg, míg a bizottság többsége a Pannónia Alapítványba olvasztaná a műsort, így a Pannon RTV foglalkoztatná tovább a rádió mostani munkatársait.
Joó Horti Lívia felhívta a figyelmet arra, hogy a Pannon RTV nem veheti át a Szabadkai Rádió jelenlegi frekvenciáját, mert közszolgálati sávon kereskedelmi tartalmakat nem sugározhatnak, így mégis az új alapítvány jelentheti az egyedüli járható utat. Pénzügyileg pedig szintén kivitelezhetőnek tartja a megoldást, hiszen a Pannónia Alapítványnak is ugyanannyi munkatárssal többre kellene számítania, amennyiben a Szabadkai Rádió dolgozói átigazolnak hozzájuk.
Németh Ernő elmondta, hogy a rádióban a szerkesztést sem a mostani szerkesztők vinnék tovább, majd kijelentette, hogy nemcsak a Szabadkai Rádiót, de tönkre akarják tenni a Népszínházat, a Népkört, a Családi Kört, a Kosztolányi Gimnáziumot és egyéb intézményeket is. Az MNT Tájékoztatási Bizottságának elnöke a médiaház ötletében is a független sajtó felszámolásának lehetőségét látja. Ez enyhén szólva is paradox, hiszen tehetett volna/ tehet a média érdekében, éppen azért, mert az MNT Tájékoztatási Bizottságának elnöke, másrészt összeférhetetlenségről is lehet beszélni, hiszen az MNT Tájékoztatási Bizottságának elnöke egyben a Szabadkai Rádió magyar nyelvű műsorainak megbízott főszerkesztője is…
A Szabadkai Magyar Rádió Alapítvány megalapításáról szóló beadványt nem szavazta meg a Magyar Nemzeti Tanács, így nem tudni, hogy mi lesz a Szabadkai Rádióval.

Összeállította: B.M. (Forrás: Vajdaság Ma)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *