Neslavan izlet u Vranje: Opet samo jedno poluvreme

Neslavan izlet u Vranje: Opet samo jedno poluvremetrg_fontane

U šestom kolu Prve futsal lige Srbije ekipa KMF Bečej gostovala je ekipi KMF Vranje i izgubila sa 9:4 (5:1).

Igrači Bečeja prevalili su veliku kilometražu da bi se sa juga Srbije vratili bez bodova i sa minus pet u gol razlici. Možda se razlog za ovakav rezultat može tražiti u tome što su fudbaleri Bečeja u Vranje stigli oslabljeni, jer u sastavu nije bilo dvojice standardnih igrača, kapitena Ikića i najboljeg golgetera u prošlogodišnjoj drugoj ligi, Sekulića, ali je, izgleda, ključ problema u tome što su i na ovoj utakmici, kao i na većini prethodnih, igrali samo jedno poluvreme.
„Goleadu“ domaćina započeo je Davor Tasić u 2. minutu, da bi se za primljeni gol Žeravica revanširao minut kasnije. Protivnički tim, a i gosti su očekivali da će ovo biti jedna ravnopravna utakmica, ali je od 9. minuta sve krenulo loše po tim iz Bečeja.
Miodrag Mitić je u 9. minutu ponovo zatresao mrežu Bečejaca, da bi mu se potom pridružili u 14. minutu Igor Stojanović, u 16. Danijel Stojšić i u 18. minutu strelac prvog gola, Davor Tasić, donevši svom timu prednost od čak 5:1.
Bečejci su u drugom poluvremenu pokušali donekle da pariraju protivniku, ali se prednost domaćina iz prvog poluvremena nije mogla nadoknaditi.
U drugom poluvremenu prvi se u listu strelaca, u 24. minutu, upisao Nemanja Žeravica, da bi samo tri minuta kasnije, u 27. minutu Mita Kobiljski smanjio prednost domaćina na 5:3. Nakon tog pogotka domaći se vraćaju u formu iz prvog poluvremena i ponovo ostvaruju goleadu, u 29. minutu Miodrag Mitić se po drugi put upisuje u listu strelaca, da bi Miloš Trajković u 32, i Dejan Krstić u 33. minutu povisili rezultat na 8:3. Dva minuta pre kraja meča Miodrag Mitić postiže deveti pogodak za svoj tim, da bi Bečejci u poslednjem minutu preko Kobiljskog uspeli da ublaže poraz na konačnih 9:4.
U narednom, sedmom kolu, u nedelju 7. novembra ekipa KMF Bečeja dočekuje na svom parketu KMF Kopernikus Vidre iz Niša.
Ekipa Bečeja trenutno se nalazi na 12. mestu tabele Prve futsal lige Srbije, a svaki sledeći susret biće im odlučujući u borbi za opstanak.