Prva B liga: Uspešan debi Borka Marića

Prva B liga: Uspešan debi Borka Marićatrg_fontane

Vaterpolisti Bečeja 2005 pobedom su započeli novu godinu. Bečejci su prošle subote u svom bazenu pobedili ekipu Spartaka sa 10:3 (2:1, 3:0, 0:0, 5:2).

Bečejski vaterpolisti od početka utakmice su krenuli žestoko, veoma čvrsto u odbrani, odgovorno i strpljivo u napadu, pa su već posle četiri minuta igre golovima Strainovog i Čiplića poveli sa 2:0. Posle početnog šoka gosti su došli do svoje igre, Kuti je postigao pogodak za 2:1 i do kraja prve četvrtine igra je bila ravnopravna, ali bez pogodaka.
Drugi period igre u potpunosti je pripao domaćoj ekipi koja je sa tri pogotka došla do vođstva od 5:1 i praktično već na polovini susreta rešila pitanje pobednika. Glavnu ulogu u ovoj četvrtini odigrala je odbrana Bečejaca, domaći vaterpolisti su zonom zbunili vaterpoliste Spartaka, a sve njihove greške pogocima su kaznili Strainov (dva) i Kiza.
U trećoj četvrtini mreže su mirovale, a kada je u prva tri minuta poslednjeg perioda utakmice Čiplić tri puta matirao Kerija, golmana Spartaka, slavlje domaćih je moglo da počne. Subotičani su iskoristili opuštenost domaćih vaterpolista, Pešić i Milikić su smanjili vođstvo Bečeja na 8:3, ali je kapiten Peslać sa dva gola postavio konačan rezultat – 10:3.
U ekipi Bečeja posle utakmice bili su zadovoljni trećom pobedom u prvenstvu. Poseban motiv za radost imao je Borko Marić, novi trener Bečeja 2005, koji je na premijeri na klupi ostvario pobedu:
– Raduje me činjenica da sam bio uspešan na premijeri na klupi Bečeja. Međutim, sve zasluge za novu pobedu pripadaju igračima koji su ispoštovali sve što smo se dogovorili u svlačionici. Pored naše velike želje za pobedom, utakmicu je presudila naša odlična igra u odbrani, primili smo samo tri gola za 28 minuta što govori da smo bili na nivou zadatka.
U 6. Kolu Prve B lige Bečej 2005 igra protiv ekipe Goča (subota, 16. januar). Marić i iz utakmice u Vrnjačkoj Banji očekuje pobedu svoje ekipe:
– Ne poznajem dovoljno ekipu Goča, ali se nadam da smo kvalitetnija ekipa od njih. Očekujem da ponovimo zalaganje u bazenu i ozbiljnost kao što je to bilo večeras, i u tom slučaju naša pobeda ne bi trebala da dođe u pitanje.