Odbojka – I b liga Srbije 13. kolo: MOK Bečej – Antena 3:1

Odbojka – I b liga Srbije 13. kolo: MOK Bečej – Antena 3:1trg_fontane

Odbojkaši Bečeja, juče na parketu SC „Đorđe Predin Badža“, savladali su ekipu Antene iz Kruševca rezultatom 3:1 (25:23, 25:19, 22:25, 26:19) u utakmici 13. kola I b lige Srbije i tako prekinuli mini-seriju od dva poraza na dva uzastopna gostovanja u poslednja dva kola, u Zaječaru, gde su poraženi od ekipe Timoka (3:1) minulog vikenda i nedelju dana ranije u Novom Sadu od istoimene ekipe (3:1).

Pobeda protiv Kruševljana je bila očekivana, jer pored toga što su ih Bečejci u prvom delu savladali na gostovanju rezultatom 3:0, gosti u dosadašnjem toku takmičenja nisu ostvarili nijednu pobedu uz samo dva osvojena seta u 12 odigranih utakmica i to protiv Dubočice u 8. i Bavaništa u 10. kolu, tako da bi svaki drugi rezultat bio potpuno iznenađenje.

Stiče se utisak da su takve okolnosti doprinele razvoju događaja na terenu. Igrači domaćeg tima se nisu najbolje snašli u ulozi favorita. Činili su početničke greške, slabo je funkcionisao blok i smeč, a i prijem nije bio najsjajniji, tako da su se gosti ravnopravno nosili u prvom setu u kom se ušlo u završnicu pri rezultatu 22:22, gde su Bečejci zahvaljujući dobrom servisu stekli početno vođstvo. U drugom delu meča domaća ekipa je ostvarila prednost od dva poena koje je, nakon ravnopravne igre u prvoj polovini seta, povećala u drugom delu na pet razlike (14:9) koje je održala do završnice (20:15) i kraja seta i konačnih 26:19.

Očekivalo se da će Bečejci završiti posao u narednom setu i da su sredili svoje redove, ali ipak nije bilo tako. Zahvaljujući između ostalog i smušenoj igri protivnika kako u odbrani, tako i prilikom organizacije napada, odbojkaši Antene su lako poentirali i došli do vođstva koje je u jednom trenutku iznosilo i 6 poena prednosti (13:7). Pokušali su domaći igrači da preokrenu rezultat, dobrim servama primoravali su na grešku i smanjili prednost na tri razlike ali to je sve što su uspeli da učine. Kruševljani su zasluženo taj deo utakmice rešili u svoju korist i smanjili vođstvo Bečeja na 2:1. U četvrtom setu ipak je do izražaja došala razlika u kvalitetu i bolja fizička pripremljenost, tako da su odbojkaši Bečeja ostvarili svoju sedmu prvenstvenu pobedu, istina, teže nego što se to očekivalo.

U 12. kolu sastali su se još:
Novi Sad – Metalac Takovo (GM) 3:2
Srem Iton (SM) – Timok (Za) 3:1
Mladenovac – Napredak 037 (Kš) 3:1
Užice – Dubočica (Le) 2:3
Bavanište – Zaslon (Ša) 2:3

Bečejci su na tabeli trenutno na 6. poziciji sa 21 osvojenim bodom, odnosno imaju tri boda manje od četvrtoplasirane ekipe Novog Sada i dva boda više od zaječarskog Timoka koji je na sedmom mestu. Poslednja je ekipa Antene bez bodova, a prva Zaslona iz Šapca sa 34 boda, dok su drugi odbojkaši Napretka 037 sa 31 bodom sa kojima se Bečejci sastaju u Kruševcu u narednom prvenstvenom kolu, koje se igra sledećeg vikenda. Inače, u prvom delu prvenstva Kruševljani su bili bolji na gostovanju i pobedili su rezultatom 3:1. U 14. kolu igraju još: