Odbojka – I b liga Srbije (m) 15. kolo: MOK Bečej – Dubočica 2:3

Odbojka – I b liga Srbije (m) 15. kolo: MOK Bečej – Dubočica 2:3trg_fontane

Odbojkaši Bečeja su pretrpeli i četvrti poraz na svom terenu, a ukupno osmi u dosadašnjem toku prvenstva I b lige Srbije. Večeras su u sali SC „Đorđe Predin Badža“ pred oko 100 gledalaca u dramatičnoj utakmici sa rezultatskim obrtima izgubili meč od ekipe Dubočice iz Leskovca rezultatom 2:3 (25:16, 22:25, 19:25, 25:18, 12:15).

Poraz je pomalo iznenađujući jer su Bečejci u prvom delu prvenstva u Leskovcu bili uspešniji od rivala, savladali su ih rezultatom 3:1, a sudeći prema poziciji na tabeli, uoči ovog susreta trebalo je očekivati da domaća ekipa takođe uknjiži bodove, jer je bila plasirana na 6. poziciji sa 21 bodom, odnosno imala je čak osam više od Leskovčana koji su bili tri mesta niže.

Međutim, gosti su se predstavili kao uporan i kvalitetan tim, a prema rečima člana uprave bečejskog kluba, došlo je i do promene u sastavu u odnosu na onaj iz prvog dela prvenstva, jer su se u međuvremenu pojačali.

Ipak, početak utakmice nije nagoveštavao neizvesnost. Domaći odbojkaši i pored ne baš najsjajnije igre i dosta grešaka, što je uslovilo rezultatsku klackalicu do polovine seta (16:16), ubedljivo su rešili taj deo meča u svoju korist. U drugom delu utakmice gosti uspevaju da uspostave ravnotežu, održe je do same završnice u kojoj su Bečejci imali minimalnu prednost 22:21 i konačno, nakon odličnog Maričića na servisu, koji je posle greške u odbrani domaćeg tima zaradio as, a potom su njegovi saigrači još dva puta poentirali, preokreću rezultat i postižu izjednačenje u setovima.
U trećem delu gosti su preuzeli kontrolu u utakmici i sigurno su rešili taj deo susreta u svoju korist i prešli u vođstvo.

U četvrtom setu nastupaju Bečejci. Proradio je i smeč Veselina Džigurskog, tako da dolazi do novog izjednačenja. Stvara se nada da će domaći igrači nastaviti sa takvom igrom i u poslednjem, odlučujućem setu u kojem su nakon početnog vođstva ekipe Dubočice (0:2), uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist (6:4) ali gosti još jednom prave obrt. Pre menjanja strana dolazi do izjednačenja, a nakon toga Leskovčani prelaze u vođstvo (7:8) koje su uspeli da povećaju na dva razlike i sačuvaju do kraja utakmice.

Bečej: Mitrović S, Rakić M, Džigurski N, Jelić, Vojinović, Ćorluka, Lukić, Koković, Mitrović F, Džigurski V, Marošanović, Građin.
Dubočica: Cvetković, Petković, Đurić, Stefanović, Sklepić, Miljković, Mirčić, Marinković, Mihajlović, Milošević.
Sudili su: Mirko Šubašić i Milan Divijački iz Novog Sada.

U ostalim utakmicama 15. kola postignuti su sledeći rezultati:
Timok – Metalac Takovo 3:2
Novi Sad – Antena 3:0
Užice – Bavanište 3:0
U narednom kolu Bečejci se u Šapcu sastaju sa liderom aktuelnog takmičenja, ekipom Zaslona.