Odbojka – I b liga Srbije (m) 8. kolo: MOK Bečej – Loznica 1:3

Odbojka – I b liga Srbije (m) 8. kolo: MOK Bečej – Loznica 1:3trg_fontane

Odbojkaši Bečeja su u subotu poraženi na svom parketu u utakmici 8. kola I b lige Srbije od ekipe Loznice rezultatom 1:3 (14:25, 19: 25, 25:22, 23:25).

U utakmici u kojoj je prikazana borbena igra, odbojkaši Bečeja su pružili dostojan otpor lideru, ekipi iz Loznice, koja je tokom prošle sezone nastupala u drugoj ligi, a u dosadašnjem toku prvenstva u aktuelnom takmičenju nije pretrpela nijedan poraz.

U prvom setu nakon početnog vođstva gostiju od 3:1 usledila je ravnopravna igra u kojoj su se rivali smenjivali u vođstvu, da bi gosti  nakon izjednačenja od 13:13 na servis Boškovčevića napravili seriju od 5:0 (13:18) i praktično prelomili rezultat i dobili taj set.

U drugom delu utakmice Bečejci imali su početnu prednost od dva poena (3:1 i 4:2) koju su nakon odlične reakcije Veselina Džigurskog povisili na 6:3, zatim je Đorđe Rakić poentirao blokom za 8:4, da bi Veselin Džigurski doneo najveću prednost svom timu od šest poena (11:5). Međutim, gosti su ponovo ušli u seriju, uspeli su da iskoriste loš prijem servisa i smanje prednost domaćina na samo poen razlike (12:11) a zatim i da izjednače rezultat, da bi u igri poen za poen, u kojoj su se bolje snašli, došli do prednosti u završnici seta od tri poena (18:21) koju su uspeli da sačuvaju i povećaju na konačnih  šest poena.

U trećem setu početno vođstvo pripalo je ekipi Loznice (1:3), ali domaći odbojkaši prave mini-brejk i uspevaju da izjednače na 5:5, a zatim i prvi put povedu (7:6) i nakon toga stvore i dva poena prednosti (9:7). Gosti su odgovorili na sličan način, osvojili su dva uzastopna poena (9:9), međutim, Bečejci na servis Vasilija Džigurskog ulaze u seriju i dolaze do najveće prednosti u tom delu utakmice (16:11) koju su kasnije povisili na sedam poena (21:15), što je i pored uzbudljive završnice, u kojoj su se odbojkaši Loznice rezultatski primakli i smanjili razliku (24:22), bilo dovoljno da taj deo susreta reše u svoju korist i smanje ukupno vođstvo gostiju na 2:1.

U četvrtom setu domaći odbojkaši su propustili dobru priliku da izbore pravo na tajm-brek. Naime, nakon početnog vođstva od 5:1 a zatim i stvorene prednosti na servis Vlastimira Lukića od sedam poena razlike (9:2) usledili su poeni Baste za koga domaći igrači nisu imali adekvatno rešenje. Gosti dolaze do izjednačenja 13:13 preko Karišika, a zatim i do vođstva (13:14) koje su povisili na tri poena (15:18). Uspeli su odbojkaši Bečeja efektnim blokom Nenada Škorića (19:20) i kasnije odličnom reakcijom Lukića na mreži (21:21) a zatim i Vasilija Džigurskog (23:23) da se izbore za uzbudljivu završnicu u kojoj je lider pokazao svoj kvalitet i potvrdio da s pravom zauzima čelnu poziciju na tabeli I b lige Srbije.

MOK Bečej: S: Mitrović, M. Rakić, N. Džigurski, Gajičić, Ćorluka, Lukić, Radovanov, Đ. Rakić, Škorić, V. Džigurski, Građin, Adamović.
Loznica: Šatora, Karišik, Trivunčić, Jakovljević, Mićić, Boškočević, Basta, Trifunović, Stefanović.

Sve u svemu, posle odlične igre i pobede protiv ekipe Novog Sada u prethodnom kolu, odbojkaši Bečeja su još jednom pružili dobru partiju protiv kvalitetnog protivnika, koja može biti definitivan nagoveštaj izlaska iz krize i budi optimizam za predstojeća tri meča, koliko je ostalo do kraja jesenjeg dela prvenstva, u kojima se Bečejci sastaju sa novajlijama u ligi, ekipom FAP Livnica u Prijepolju, Borcem iz Paraćina na svom parketu i Timokom u Zaječaru, i predstavlja potvrdu da su očekivanja povoljnih rezultata u preostala tri kola realne ambicije, a samim tim i pomak ka sredini tabele je podrazumevajuć.

U ostalim utakmicama 8. kola igrali su:
Novi Sad – Bavanište 3:2
Srem iton – Dubočica 0:3
Banat – Timok 1:3
Toplički vitezovi – Borac 2:3
Užice – FAP Livnica 3:0

Na tabeli trenutno je prva ekipe Loznice sa 23 osvojena boda, drugi je Novi Sad sa 19, treća Dubočica sa 17, četvrto Užice sa 15 bodova. Borac iz Paraćina i Banat iz Vršca imaju po 13 bodova a na sedmom mestu je Bavanište sa 12, osmi su Toplički vitezovi iz Kuršumlije sa 10 bodova koliko imaju i odbojkaši Timoka iz Zaječara na devetoj poziciji.  Bečejci se nalaze na 10 mestu sa 6 osvojenih bodova, koliko ima i pretposlednji Srem iton iz Sremske Mitrovice, a poslednja je ekipa FAP Livnica iz Prijepolja sa kojom se Bečejci na gostovanju sastaju u narednom kolu 9. decembra a igraju još: