Odbojka – I Vojvođanska liga istok (ž) 7. kolo: Bečejke prepustile vrh tabele

Odbojka – I Vojvođanska liga istok (ž) 7. kolo: Bečejke prepustile vrh tabeletrg_fontane

Odbojkašice Bečeja su u subotu pred svojim navijačima izgubile u derbiju od ekipe Mladosti iz Bačkog Petrovca 1:3 (16:25, 14:25, 25:23, 16:25), što im je treći poraz u dosadašnjem toku takmičenja i propustile priliku da jesenji deo prvenstva Vojvođanske lige istok završe na čelnoj poziciji.

I pored toga što su u prošloj sezoni odbojkašice iz Bačkog Petrovaca pobedile u oba susreta (3:0 na domaćem terenu i 3:2 u Bečeju) očekivala se neizvesna borba i pobeda domaće ekipe s obzirom na to da su odbojkašice Mladosti u prošlom kolu izgubile na svom terenu od druge ekipe Novog Sada (2:3), ali iskusne gošće su u utakmici odigranoj u hali SC „Đorđe Predin Badža“ kontrolisale igru, iskoristile slabost i neiskustvo domaćih igračica i zasluženo pobedile.

Od početka susreta su držale sve konce u svojim rukama, u prilog im je išao i problem u prijemu Bečejki, tako da su lako rešile prvi servis u svoju korist.

U drugom delu utakmice odbojkašice Mladosti došle su u vođstvo od 4:0, da bi u narednom periodu koji je obeležio niz dugih poena i loša organizacija napada Bečejki nakon odbrane i prilike za kontranapad, prednost povećale na 9 razlike (13:4). Uspele su domaće igračice da se primaknu rivalkama (17:13), ali usledila je serija gošći od 7:0, što je bilo dovoljno da mirno i taj set privedu kraju.

U trećem setu nakon početnog vođstva odbojkašica Bečeja, ekipa Mladosti uspeva da preokrene rezultat i stekne prednost od tri poena. Međutim, sada Bečejke čine preokret i uspevaju da izjednače (6:6) i ponovo dođu u vođstvo (8:7). Usledila je igra poen za poen, da bi ponovo gošće napravile osetniju razliku 16:20 za koju se pretpostavljalo da je dovoljna za mirnu završnicu i konačnu pobedu. Međutim, nisu se predavale mlade odbojkašice Bečeja. Napravile su niz od 4:0 i izjednačile rezultat (20:20) da bi gošće ponovo u dva navrata došle do prednosti od dva poena (20:22 i 21:23), koju Bečejke još jednom uspevaju da anuliraju nakon dobrog servisa Petrove koja potom iz kontre dovodi svoj tim u vođstvo od 24:23, da bi Vico sjajnim smečom stavila tačku na taj deo utakmice.

Nadu domaće ekipe da se može eventualno obezbediti taj-brek pokopale su gošće iz Bačkog Petrovca. One su od početka četvrtog seta sigurnom igrom došle do vođstva koje je u jednom trenutku iznosilo i 10 poena (9:19) i bez prilike za neko iznenađenje lako privele utakmicu kraju i dva kola pre završetka jesenjeng dela prvenstva zasluženo došle na čelo tabele na kojem su do tada bile odbojkašice Bečeja.

ŽOK Bečej: Tašin, Vico, Molnar, Stanojev, Obadović, Solar, Petrov, Švedić, Grozdanović, Glavaški, Radenković i Petković.

Mladost: Stracinska, Lehotska, Horvatova, Dire, Traiškova, Jeličić, Stojanović, Gvero, Fabok, Zornjanova i Bažik.

U sledećem kolu odbojkašice Bečeja se slobodne, a u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva se na gostovanju sastaju sa ekipom NS Volej tim iz Novog Sada.