Odbojka (Ž) – I vojvođanska liga sever: Bečej – Merkur 1:3

Odbojka (Ž) – I vojvođanska liga sever: Bečej – Merkur 1:3trg_fontane

Odbojkašice Bečeja su nastavile seriju poraza. U 7. kolu I vojvođanske lige sever danas (6. decembar) su na parketu SC „Đorđe Predin Badža“ izgubile utakmicu od ekipe Merkura iz Bačke Palanke sa 1:3.

Ostvarenim rezultatom Bečejske su posle bledog izdanja u 5. kolu na svom terenu protiv ekipe Sutjeske iz Bačkog Dobroga Polja (0:3) i poraza u prošlom 6. kolu u Kuli od ekipe Hjaduka (3:0) zabeležile i šesti prvenstveni poraz. Jedinu pobedu ekipa Bečeja je izvojevala u 2. kolu pred svojim navijačima protive odbojkašica Goks in iz Sombora (3:2) ekipe koja se inače nalazi na pretposlednjem mestu prvenstvene lestvice.
Međutim, stiče se utisak da su odbojkašce sa Tise u susretu protiv Merkura prokackale šansu da nanesu poraz Bačkopalančankama i sa osvojenim bodovima stvore kakve takve šanse da se eventualno pomere sa dna tabele.

Povele su domaće igračice sa 1:0 u setovima, imale vođstvo od tri četirti poena razlike većim delom prve polovine drugog seta, da bi potom usledio neobjašnjiv pad u igri, kako u prijemu servisa tako i u bloku, što su iskoristile gošće i načinile preokret.

Praktično pri rezultatu 14:11 za ekipu Bečeja prave seriju od 4:0 dolaze u vođstvo (14:15) koje ne ispuštaju do kraja seta. U trećem delu susreta domaće odbojkašice ne uspevaju da se povrate, usledilo je i nekoliko početničkih grešaka što je unelo dodatnu nesigurnost u ekipu tako da Bačkopalančanke prelaze u vođstvo od 2:1 da bi četvrti set lako i ubedljivo privele kraju i zasluženo došle do svoje treće pobede u aktuelnom takmičenju.
U narednom prvenstvenom kolu Bečejske se na gostovanju sastaju sa ekipom Panonije iz Bačke Palanke.