Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

Okončan postupak javne nabavke za rekonstrukciju škole „Zdravko Gložanski“: Čeka se rok za žalbe, a potom izmeštanje nastave i početak radova

Okončan postupak javne nabavke za rekonstrukciju škole „Zdravko Gložanski“: Čeka se rok za žalbe, a potom izmeštanje nastave i početak radovatrg_fontane

Početkom oktobra meseca najavljeno je privremeno iseljenje đaka iz Osnovne škole „Zdravko Gložanski“, jer predstoji rekonstrukcija zgrada škole u Bečeju i u Radičeviću. Sredinom novembra je izvesno da će rekonstrukcija zgrada biti započeta uskoro, jer je postupak javne nabavke za poslove rekonstrukcije objekata – pokrenut je 7. septembra, ali zbog izmene konkursne dokumentacije rok za otvaranje ponuda je bio 14. oktobar – upravo okončan.

Ministarstvo privrede donelo je odluku o dodeli ugovora grupi ponuđača iz Kragujevca, firmama „Aingor“ i „Sloga Construction“. Vrednost izabrane ponude po kriterijumu najniže ponuđene cene je 25,6 miliona dinara (30,7 miliona dinara sa PDV-om). Odluka o izboru ponuđača je objavljena 10. novembra, ali još postoji desetodnevni rok za žalbu, a moguće je da će se neki od ponuđača i žaliti, s obzirom na to da ih je bilo ukupno 6, osim iz Kragujevca prijave su dostavljene iz Novog Sada, Novog Bečeja, Beograda i Valjeva.
Direktorica škole „Zdravko Gložanski“ Suzana Đukić izjavila je za Bečejski mozaik da očekuje da Ministarstvo privrede i lokalna samouprava potpišu ugovor sa izabranim izvođačem u roku od desetak dana nakon isteka roka za žalbe ukoliko ne bude žalbi, te bi deca u tom slučaju mogla biti „iseljena“ iz školskih zgrada do početka decembra meseca. Ukoliko, pak, budu uložene žalbe, najraniji početka radova Đukić očekuje za januar mesec.
Prema njenim rečima, škola je sve pripremila za izmeštanje đaka i stvari, roditelji su obavešteni o svim očekivanim promenama, iz opštinskog budžeta je obezbeđen novac i za prevoz đaka koji će privremeno pohađati nastavu u školi „Petefi Šandor“ u Donjem gradu. Za sada se 230 učenika izjasnilo da će im trebati prevoz, a za to su obezbeđena dva autobusa, jedan će „pokupiti“ decu sa više stanica u Bečeju, a drugi će ih čekati ispred škole, da bi ih prevezao do Donjeg grada. Drugi deo učenika će pohađati Gimnaziju i njima neće trebati prevoz. Đaci u Radičeviću u vreme trajanja rekonstrukcije školske zgrade trebalo bi da budu preseljeni u zgradu Doma kulture.
Vrednost projekta rekonstrukcije objekata prvobitno je bila procenjena na oko 36 miliona dinara, 50 odsto treba da finansira Ministarstvo privrede, a 50 odsto lokalna samouprava, s tim da opština snosi i troškove poreza na dodatu vrednost.
Predviđena je kompletna rekonstrukcija zgrade škole u Bečeju, a slično će biti i u Radičeviću: biće promenjeni prozori na zgradi škole, rekonstruisan krov, zamenjeni podovi, oluci, okrečene učionice, urađena rekonstrukcija fasade zgrade škole itd. U idejnom projektu sanacije zgrada škole koji je izradio „Hidroprojekt Milan Đatkov“ d.o.o. iz Bečeja, piše da „na objektu ima vidljivih znakova prokišnjavanja, zidovi prizemlja su veoma vlažni, podovi su dosta oštećeni, sa fasade je na dosta mesta otpao malter. Što se tiče stolarije manji deo je u lošem stanju i njemu je neophodna zamena dok se ostali deo stolarije može dovesti u ispravno stanje“.
U projektu piše da je predviđeno pretresanje krovne konstrukcije, uz obaveznu zamenu svih letava, zamena oluka i opšivki, presecanje svih zidova prizemlja (presecanje bi trebalo biti urađeno mašinski uz uvlačenje PVC visokokvalitenog izolacionog materijala), obijanje vlažnog i dotrajalog maltera sa zidova i ponovno malterisanje nakon isušenja, rušenje i ponovna izrada podova u prizemlju, zamena podne obloge u svim prostorijama uz potrebnu izradu izravnavajućeg sloja (predložena je upotreba vinil poda za učionice), ampasovanje i popravka stolarije, zamena pojedine stolarije, bojenje stolarije, bojenje unutrašnjih zidova i plafona, kao i fasada.
Cena potrebnih radova, prema predmeru i predračunu na zgradi škole u Radičeviću je nešto više od 5 miliona dinara (sa PDV-om 6,1 milion), od toga vrednost radova na krovnoj konstrukciji je 1,05 miliona, radova na hidroizolaciji 926.950 dinara, molersko-farbarski radovi vrede 1,58 miliona, a stolarski 1,51 milion. S druge strane, cena potrebnih radova na zgradi škole u Bečeju je 24,8 miliona dinara (sa PDV-om 29,8 miliona), od toga vrednost radova na krovnoj konstrukciji je 2,5 miliona, radova na hidroizolaciji 8,6 miliona, molersko-farbarskih radova 13,4 miliona, a stolarskih 262.000 dinara.
Cena svih radova na objektima škole „Zdravko Gložanski“ planirana je u iznosu od 29,9 miliona dinara (35,9 miliona sa PDV-om).
Direktorica škole „Zdravko Gložanski“ Suzana Đukić je ranije rekla da nije postojala mogućnost da rekonstrukcija školskih zgrada bude obavljena u toku letnjeg školskog raspusta, što bi bilo mnogo bolje za đake i nastavni kadar jer, kako je saopšteno iz Ministarstva privrede, odobreni novac treba da bude potrošen do kraja ove budžetske godine (31. decembar).
Rok za izvođenje radova bi trebalo da bude 90 radnih dana, tako da će đaci veći deo školske godine provesti u „gostovanju“ u drugim školama i u drugim objektima, za šta je dobijena saglasnost Ministarstva prosvete.

K.D.F.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *