Podržite Bečejski mozaik

Dostupan za sve, finansiran od strane čitalaca

Arhiva |

Impresum |

Kontakt |

Pretražite

Logo Becejski

Péterrévén – Véget ért a színjátszók találkozója

Péterrévén – Véget ért a színjátszók találkozójatrg_fontane

Ünnepélyes eredményhirdetéssel zárult április 10-én Péterrévén a Vajdasági Magyar Amatőr Színjátszók XVI. Találkozója. A tizenhét előadást végigkísérő háromtagú bírálóbizottság nevében Ágoston Pribilla Valéria, a zsűri elnöke mondott értékelést, aki szerint az átlagos színvonal ugyan némiképp csökkent a tavalyihoz képest, ám a lelkesedés, a tenni és alkotni akarás, a színház szeretete nem hagyott alább.

„Az idei, sorrendben XVI. találkozó összegzéseként elmondható, hogy a rendezvény a színészek, a rendezők, a táncosok, a zenészek, a súgók, a hang- és fénymesterek, a díszlettervezők, a jelmeztervezők és más színházi munkások rendkívül színes kavalkádját hozta, akik közül mindenki példamutató alázattal hódol szenvedélyének, a színháznak”.
A zsűri döntése értelmében a Pataki László-díjat a találkozó legjobb hagyományos keretek között megvalósított előadásáért a topolyai Mara Amatőr Színház kapta a Liliom című darabjáért, amit Szloboda Tibor állított színpadra. Ez a társulat érdemelte ki a Magyar Nemzeti Tanácsnak a tájolás támogatására vonatkozó különdíját is. A Bambach Róbert-díjat, a legjobb alternatív vagy új formákat kereső előadásért a Zentai Színtársulatnak adta a zsűri A padlás című mű nyomán készült produkciójáért Mácsai Endre rendezésében. A közösségteremtő tevékenységért járó Garay Béla-díjjal idén a tóbai Petőfi Sándor Művelődési Egyesületet tüntették ki. A legjobb férfi főszereplő díját Radics Ignác kapta Kisoroszról, a legjobb női főszerepért járó díjat a temerini Lévai Zsuzsanna érdemelte ki. A legjobb férfi mellékszereplő Guzsvány Attila (Kupuszina), a legjobb női mellékszereplő Vörös Emese (Topolya) lett. A legszebb színpadi beszédért járó elismerést Tóth Hunornak ítélte oda a zsűri (Kikinda), míg a közönségdíjat a tóbaiak Török Rezső műve alapján készült Menyasszonytánc című előadása kapta. A legjobb díszletért, kellékért és jelmezért, valamint a zenéért járó különdíjat a kisoroszi csoportnak ítélték oda, a szabadkai Népszínház különdíját pedig, amely vendégszereplést biztosít az intézményben, a Zentai Színtársulat kapta. A Magyar Szó színészi különdíját Baka András érdemelte ki (Tóba), a Hét Nap színészi különdíjait pedig Lackó Farkas Erzsébet (Tóba) és Tamási Gabriella (Telecska) kapták, míg a Forum különdíját Surányi Emese (Zenta) vehette át. A Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség különdíja a társulatépítésért a verbászi Szirmai Károly Művelődési Egyesület színjátszó csoportjához került, a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség különdíja pedig a társulat szép színpadi beszédéért a magyarkanizsai Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület Színjátszó Csoportjához. Ugyancsak a VMMI különdíját kapták a kisorosziak, valamint Pátrik Eszter, a péterrévei Karinthy Frigyes Színjátszó Kör tagja, akik részt vehetnek majd a Vajdasági Magyar Amatőr és Diákszínjátszók Táborának rendezői csoportjában. A VMMI és a szabadkai Városi Könyvtár közös különdíját a kupuszinai Sturcz József Színjátszó Csoport érdemelte ki, a péterrévei gyermekzsűri díját pedig a Zentai Színtársulat kapta meg. A házigazdák, a péterrévei Karinthy Frigyes Színjátszó Kör tagjai a bezdáni Petőfi Sándor Művelődési Egyesületnek átadták a Vándorserleg díjat is.
A díjátadást követően a szabadkai Kosztolányi Dezső Színház Christopher Durang műve alapján készült Terápia című előadását nézhették meg az érdeklődők.

Ricz Róbert

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *