Plej-of za plasman u I a ligu Srbije – Vaterpolo: Bečejci izborili majstoricu

Plej-of za plasman u I a ligu Srbije – Vaterpolo: Bečejci izborili majstoricutrg_fontane

Vaterpolisti Bečeja su večeras (2. april) savladali ekipu Taša rezultatom 10:8 (3:1, 3:0, 3:4, 1:3) u revanš utakmici plej-ofa za plasman u I a ligu Srbije i izborili pravo na majstoricu koja će se odigrati u subotu na bazenu „Tašmajdan“ u Beogradu.

U utakmici protiv Beograđana pred svojim navijačima na bazenu SC „Đorđe Predin Badža“ ekipa Bečeja je do uspeha došla lakše nego što to možda rezultat pokazuje. Odličnom odbranom svog gola, na kojem je stajao mladi Palotaš (nije branio u prvom meču na „Tašmajdanu“ koji su izgubili sa 17:11) Bečejci su uspeli da u prvoj polovini meča stvore prednost od šest golova koja je na početku treće četvrtine iznosila i sedam golova razlike (7:1). Ostvareno je bilo sasvim dovoljno da se izbori pobeda iako su Beograđani pripretili preko raspoloženog Pantovića koji je u igru ušao u drugom poluvremenu i postigao ćak četiri pogotka.

U poslednjoj četvrtini gosti su pokušali da iskoriste i nervozu koja je zavladala u redovima domaćina i eventualno načine preokret, ali im to ipak nije pošlo za rukom. Usledio je tajm-aut, koji je zatražio Svetozar Marković, i nakon toga dugim napadima i smirenom igrom vaterpolisti Bečeja su priveli susret kraju i zasluženo došli do pobede.