Plivanje – Međunarodni miting „Sprint 2016 Bečej“: Trostruka pobeda Nataše Kekićtrg_fontane

Na Međunarodnom plivačkom mitingu „Sprint 2016 Bečej“ održanom 22. oktobra na zatvorenom bazenu SC „Đorđe Predin Badža“ istaknute rezultate ostvarila je Bečejka Nataša Kekić koja je osvojila tri prva mesta i postigla izvanredno vreme od 1:04,85 na 100 m kraul. Pored toga, ona je bila prva na 100 m mešovito i 50 m leđno.
Na ovom takmičenju nastupilo je 183 plivača iz 13 klubova iz Srbije, kao i gosti iz Rumunije, iz Temišvara.

Za klub PVK Bečej koji je bio domaćin i organizator ovog plivačkog mitinga sa internacionalnim sudijama, nastupilo je 50 plivača koji su osvojili 27 medalja: 7 zlatnih, 6 srebrnih i 14 bronzanih.
Pored Nataše Kekić uspešna je bila i Reka Varga koja je osvojila dva prva mesta: na 50 m delfin i 100 m mešovito i drugo mesto na 50 m kraul.
Aleksandra Kobilarev je bila druga na 100 m kraul i treća na 50 m leđno i 100 m mešovito.
Filip Kovačev je pobedio na 50 m prsno i bio treći na 100 m kraul i mešovito, dok je Aleksa Pantić bio treći na 50 m delfin i 100 m kraul. Ana Nađnemedi je osvojila srebro na 50 m kraul i bronzu na 50 m leđno, a Ferenc Kornel je bio drugi na 50 m kraul i treći na 50 m prsno. Ivana Gospić je bila treća na 50 m prsno, a Đorđe Marjanović je bio prvi na 50 m leđno, dok je Boldižar Balaž osvojio treće mesto, kao i Sabolč Farago u svojoj starosnoj kategoriji. Jovana Srdanov je bila treća na 50 m prsno, dok su Boris Mrkšić, Barnabaš Penzeš i Mihajlo Lukić osvojili bronze na 50 m kraul.
Štafeta 4×50 m kraul u apsolutnoj kategoriji u sastavu Nataša Kekić, Filip Kovačev, Aleksandra Kobilarev i Aleksa Pantić, zauzela je drugo mesto.

„Poletarac 2016“

Na međunarodnom mitingu u plivanju „Poletarac 2016“ održanom 29. oktobra na bazenu SPENS-a u Novom Sadu, učestvovalo je 442 plivača iz 29 klubova. PVK Bečej je nastupio sa dve plivačice koje su osvojile 6 medalja. Reka Varga je bila prva u disciplini 50 m delfin i treća na 50 m prsno i 100 m miks. Aleksandra Kobilarev je osvojila srebrne medalje u disciplinama 100 m kraul i 50 m prsno i bronzano odličje na 50 m kraul.
Na međunarodnom takmičenju „Velika nagrada Srbije – Kup Zrenjanin 2016“ koji se održava od 3. do 6. novembra u Zrenjaninu, nastupa najjači takmičarski sastav PVK Bečej. Organizatori su ranije saopštili da se očekuje 450
takmičara iz 11 zemalja na tom četvorodnevnom takmičenju.