PODRUČNA LIGA NOVI SAD: Novi trener, nova priča

PODRUČNA LIGA NOVI SAD: Novi trener, nova pričatrg_fontane

Igrači gradištanske Vojvodine na najbolji mogući način pozdravili su dolazak novog šefa stručnog štaba Miroslava Lolića. Gradištanci su u prethodna dva kola slavili i tako na svoj konto dodali šest bodova.

U 11. kolu pobeđena je u Bačkoj Palanci ekipa Starog Grada rezultatom 3:2. Fudbaleri Vojvodine su vodili sa 3:0 golovima Vanje Petrova, Vladimira Lavrnje i autogolom domaćeg igrača. Do poluvremena je ekipa Starog Grada smanjila na 3:1, ali osim još jednog gola u drugom delu igre, Bačkopalančani nisu mogli više.
Nedelju dana kasnije u Bačkom Gradištu gostovao je Hercegovac iz Gajdobre. Povela je Vojvodina golom Predraga Isaka i sa minimalnom prednošću otišla na odmor. Ekipa Hercegovca je izjednačila u 61. minutu, a tri boda, „zlata vredna“, ostala su u Bačkom Gradištu, zahvaljujući pogotku Tomislava Bjelobabe u 86. minutu.
Vojvodina trenutno zauzima 14. mesto na tabeli sa 11 bodova. Ispred je Hercegovac sa istim brojem bodova, a mesto ispod Gradištanaca zauzima Obilić iz Zmajeva sa sedam bodova, koliko ima i Stari Grad koji zauzima poslednje, 16. mesto na tabeli. Prvi je novosadski Kabel sa 27 bodova, a drugu poziciju drži Sutjeska iz Bačkog Dobrog Polja sa tri boda manje. Ove dve ekipe su prošle subote igrale u Novom Sadu i podelile bodove rezultatom 0:0.
U narednom, 13. kolu ekipa Vojvodine 11. novembra gostuje u Petrovaradinu istoimenoj ekipi, koja zauzima 10. mesto na tabeli sa 15 bodova, a nakon toga u Bačko Gradište dolazi ekipa Metalca iz Futoga, koja je 11. na tabeli sa 14 bodova, a poslednju utakmicu ove fudbalske jeseni fudbaleri Vojvodine igraju u Đurđevu protiv Bačke 1923, koja je 12. na tabeli sa 14 bodova.