Prva B liga: Singidunum prva „žrtva“

Prva B liga: Singidunum prva „žrtva“trg_fontane

Vaterpolisti Bečeja 2005 pobedili su prošle srede ekipu Singidunuma sa 9:5 (2:0, 1:1, 2:2, 4:2) i na taj način ostvarili prvu pobedu u aktuelnom šampionatu Prve B lige.
Bečejci su u utakmicu ušli mnogo snažnije i odgovornije nego u prva dva susreta u prvenstvu, što je urodilo plodom već u prvoj četvrtini.

Nošeni bodrenjem tridesetak Bekrija domaći igrači su poveli sa 2:0, a strelac oba pogotka bio je kapiten Bečeja Peslać. I početak drugog perioda igre pripao je Bečejcima. Prvo je Peslać iz peterca pogodio stativu i tako propustio šansu da svom timu obezbedi vođstvo od tri gola razlike. Ipak, samo minut kasnije Čiplić je iskoristio dobru priliku koja mu se ukazala i pogodio mrežu Beograđana (3:0). Ipak, pre odlaska na odmor Morača je postigao prvi gol za Singidunum i vratio nadu saigračima da mogu da preokrenu rezultat. To se činilo mogućim kada su na početku treće četvrtine gosti golom Maksimovića stigli na samo gol zaostatka, ali su Čiplić i Peslać, najiskusniji u redovima Bečeja, ponovo napravili „pristojnu“ razliku koja je bila više nego dovoljna za prvu pobedu u sezoni. Pored njih dvojice koji su postigli po tri gola, u listu strelaca od Bečejaca su se upisali i Tomićević, Jović i Zokić.
U ekipi domaćina bili su više nego zadovoljni posle utakmice:
– U ovoj utakmici nismo imali imperativ pobede, ušli smo hladne glave u meč i to je izgleda bila dobitna kombinacija. Za razliku od prethodnih mečeva, protiv Singidunuma smo igrali „timski“, nije bilo raspucavanja, u odbrani smo igrali odgovorno i kada se sve sabere, zasluženo smo pobedili. I ovoga puta moram da istaknem sjajnu podršku koju su nam sa tribina pružale Bekrije – rekao je Darko Peslać.
Vaterpolisti Bečeja 2005 utakmicu 4. kola Prve B lige protiv Šapca odigrali su u sredu u Obrenovcu (posle zaključenja sportskog dela novina), a u 5. kolu (subota, 9. januar, 19.00) u OSC „Mladost“ dolazi ekipa Spartaka. Kapiten Bečeja iz ovog susreta očekuje nove bodove:
– Kvalitetnija smo ekipa od Subotičana i očekujem da u prvoj utakmici u 2010. godini ostvarimo pobedu.