PRVA B LIGA SRBIJE: Nastavak prvenstva – nastavak pobedonosnog niza

PRVA B LIGA SRBIJE: Nastavak prvenstva – nastavak pobedonosnog nizatrg_fontane

Vaterpolisti Bečejca nakon petonedeljne pauze nastavili su prošle subote takmičenje u Prvoj B ligi Srbije, a nastavili su i pobedonosnu seriju započetu od četvrtog kola i meča sa Naisem 10. decembra. Nova „žrtva“ bečejskih vaterpolista bila je obrenovačka ekipa TENT koja je savladana sa 16:11, po četvrtinama 3:3, 5:2, 4:5, 4:1.

Nakon napete i izjednačene prve četvrtine, u drugoj su Bečejci preko raspoloženih Naćuka i Tomićevića stigli do vođstva od tri gola razlike. Prednost su gosti požrtvovanošću i oštrom igrom smanjili na dva gola pred početak poslednje četvrtine, ali je to bilo sve što su uspeli da pruže u drugom poluvremenu. Da li zbog premora, ili preterane želje da stignu prednosti Bečejca, vaterpolisti TENT-a izgoreli su u poslednjih osam minuta i time pružili domaćinu radost zbog nova tri boda.
Strelci za Bečejac, pored Naćuka i Tomićevića koji su postigli po četiri gola, bili su i Korovljev sa tri pogotka, Pele-ngić sa dva, Božić, Kosovac i Popović sa po jednim golom.
Trener Bečejca Darko Peslać bio je uveren još pre početka susreta da će utakmica biti tvrda i napeta od početka do kraja, ali se nadao pobedi svojih izabranika.
– Presudan momenat na meču dogodio se u trećoj četvrtini kada je centar gostiju morao da napusti igru. Nedostatak svog centra pokušali su igrači TENT-a da nadomeste šutevima sa pet-šest metara, ali su dezorijentacijom u bazenu ostali samo na pokušajima – kazao je Peslać.
Ukoliko se vremenski uslovi poprave do vikenda, Bečejac će sutra u Kraljevu gostovati ekipi Goča, za koju trener Peslać smatra da je manje kvalitetna od TENT-a.