Prvenstvo Srbije: Uspeh u Despotovcu

Prvenstvo Srbije: Uspeh u Despotovcutrg_fontane

Na Prvenstvu Vojvodine u organizaciji Karate federacije Vojvodine i Šotokan karate saveza Srbije održanom u Apatinu 28. aprila uz učešče 790 takmičara iz 42 kluba troje takmičara iz Bečeja Ana Reka Komaromi, Željko Mrakić i Dušan Jasnić, osvojili su zlatne medalje, a Jasnić je zlatnoj medalji u katama dodao i bronzanu medalju u borbama. Bečejka i dvojica Bečejaca su se tako kvalifikovali na Prvenstvo Srbije za sve uzraste u svim takmičarskim kategorijama koje je održano u nedelju 12. maja u Despotovcu uz učešče 920 takmičara iz 68 klubova.

Na ovom prvenstvu je nastupilo i 16 takmičara u pojedinačnoj konkurenciji i tri kata tima Karate kluba „B.P.S.“ iz Bačkog Petrovog Sela. Kata tim kadetkinja u sastavu Jovana Borđoški, Nevena Kosanović i Snežana Damjanović, kao i tim kadeta u sastavu Milorad Todorović, Anabela Aleksa i Aleksandar Damjanović su osvojili prvo mesto, a tim pionira u sastavu David Ferčik, Bence Gedelei i Levente Pece je bio drugi.
Zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji osvojila je Borđoški Jovana, srebrne medalje Bence Gedelei i Aleksandar Damjanović, a bronzane Doroća Berec, Atila Komaromi i Nevena Kosanović.